Nová řada seriálu Vetřelci dávnověku odhaluje tajné americké projekty na sledování UFO

Celovečerní epizodou věnovanou fenoménu UFO startuje už 11. řada oblíbeného seriálu Vetřelci dávnověku. Sledovat ho můžete každý pátek večer na Prima ZOOM.
Po roce 1948 bylo po celých Státech hlášeno velké množství sledování UFO
Po roce 1948 bylo po celých Státech hlášeno velké množství sledování UFO
pixabay.com

reklama

V prosinci 2017 otiskly noviny The New York Times článek, který se zamýšlel nad 22 miliony dolarů vynaloženými na tajný americký vládní projekt AATIP. Tento program měl řešit identifikaci vyspělé vesmírné hrozby a jeho vedoucím byl americký zpravodajec Luis Elizondo. Pro veřejnost byla tato zpráva zásadní. Došlo k potvrzení faktu, že americká vláda má programy, které se zabývají hlášeními o UFO.

Článek vyšel po rezignaci Luise Elizonda z úřadu. V té době americký hudebník a badatel Tom Delonge založil takzvanou akademii Ke hvězdám, kterou tvořila skupina badatelů a vědců věnujících se právě hlášením o UFO. Elizondo jim poskytl několik materiálů se záznamy UFO. Jednalo se o videa, která byla pořízena americkým letectvem a námořnictvem.

Na celovečerní díl nové řady seriálu Vetřelci dávnověku se můžete podívat dnes ve 22.20 na Prima ZOOM.

Vetřelci dávnověku XI (1) - upoutávka
Vetřelci dávnověku XI (1) - upoutávka

AATIP vznikl v roce 2007 jako výsledek tajného setkání tří kongresmanů, které inicioval kongresman Harry Reid. Ten později prohlásil, že ke vzniku programu ho inspiroval jeho přítel, bývalý kosmonaut John Glenn, a také Robert Bigelow.

Tento bývalý hoteliér v roce 1999 založil společnost Bigelow Aerospace, která se zabývá vývojem a výrobou nafukovacích obytných modulů použitelných na nízké oběžné dráze Země, na Měsíci, na Marsu a v hlubokém vesmíru. Objevily se informace, že právě v budovách Bigelow Aerospace dochází k uskladňování metamateriálů, které nejsou pozemského původu a které americká vláda a úřady získaly na místech výskytu UFO. Bigelowovy názory na existenci mimozemšťanů jsou dostatečně známy z jeho vystoupení v televizi CBS, kde prohlásil, že mimozemšťané jsou mezi námi.

Vetřelci dávnověku a tajné programy vlády USA

Programu AATIP, který byl v tichosti ukončen v roce 2017, však nebyl prvním programem, který vláda na zkoumání UFO měla. V prosinci 1942 proletělo několik neznámých objektů nad Los Angeles a v červnu 1947 se udál slavný incident v Roswellu.

Po roce 1948 bylo po celých Státech hlášeno velké množství sledování UFO a vláda USA se obávala, zda nejde o tajné ruské projekty, a tak se případy podrobně zaobírala. Výsledkem bylo spuštění tajného vládního projektu Blue Book, který byl ukončen až v roce 1969. V únoru 2018 se sešel bývalý britský ministr obrany Nick Pope s registrovanou lobbistkou Chase Kloetzke, která mu předložila dokumenty uvádějící, že za dobu existence projektu Blue Book bylo hlášeno více než 12 600 případů UFO.

V roce 1984 se na veřejnosti objevil 35mm film, na kterém byly zachyceny dokumenty komise MJ-12, obsahující hlášení UFO pro prezidenta Eisenhowera. Na základě těchto hlášení nechal Eisenhower založit tajnou vojenskou základnu Oblast 51. V roce 1949 napsal bývalý letec, major Donald Keyhoe, článek o UFO, ve kterém tvrdil, že létající talíře jsou skutečné. Jeho článek vyvolal obrovský rozruch a Keyhoe byl pozván i do živého televizního vysílání. Ve chvíli, kdy Keyhoe mluvil o svém zjištění a oznamoval svá podezření, však pracovníci letectva, kteří vstoupili do vysílací místnosti, odpojili divákům zvuk.

Ale netají vedle letectva informace i NASA? Mnoho astronautů popsalo svoje zážitky, když se s podivnými objekty setkali při svých misích. Dokonce Ron Evans, člen Apolla 17, tvrdil, že v době, kdy se jeho loď nacházela na odvrácené straně Měsíce, letěl vedle ní neznámý, 12 metrů velký objekt. S podobnými tvrzeními přišli i Buzz Aldrin a Edgar Mitchell.

Když se prezident Nixon pokoušel v roce 1972 o znovuzvolení do úřadu, jeho tým přišel s nápadem natočit propagační dokument o zaujetí prezidenta vědou. Filmaři si však dokument vyložili po svém a začali natáčet dokument o prezidentově vztahu k UFO. Při shánění materiálů se dozvěděli, že existuje dokonce film z roku 1964, který zachycuje přistání mimozemské lodi na Hollomanově letecké základně. Když filmaři očekávali předání tohoto filmu, dočkali se telefonátu z Pentagonu, který jim oznámil, že film získat nemohou.

Vetřelci dávnověku na Prima ZOOM

V dalších epizodách se můžete těšit například na Zakázané šifry mistra Leonarda, Mimozemské protokoly, Černé díry na Zemi, další překvapivou Oblast 52 a jiné záhady spojené s fenoménem UFO. Seriál Vetřelci dávnověku můžete sledovat každý pátek večer na Prima ZOOM.

(red)

reklama

reklama