Area 51 opravdu existuje! Potvrdila to už i CIA

CIA přiznala existenci záhadné Oblasti 51 v nevadské poušti.
Area 51
Area 51

reklama

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) oficiálně připustila existenci přísně střežené vojenské zóny Oblast 51 v nevadské poušti. CIA potvrdila, že oblast sloužila například k testování špionážních letounů U-2 a Oxcart během studené války. Naopak o mimozemšťanech se CIA nezmínila. Ufologové se přitom domnívají, že úřady v oblasti ukrývají ostatky mimozemšťana.

Teorie o existenci mimozemšťanů můžete prozkoumat s dokumentem Vetřelci dávnověku  online na Prima ZOOM.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vetřelci dávnověku IX (1) - upoutávka

Na oficiálních mapách je místo zakresleno nanejvýš jako vytěžený důl, ale třeba na Google Maps není znázorněno vůbec. Samozřejmě to není náhoda a navíc to nahrává celé řadě spikleneckých teorií. Že by prsty amerického utajení sahaly až do Google maps? Zdá se že ano. Ostatně není to poprvé, co by se něco podobného ukázalo. I "všemocný" a "nezávislý" Facebook odevzdával údaje o svých klientech americkým úřadům.

Nově zveřejněné dokumenty obsahují mapu vojenského komplexu, který leží zhruba 200 kilometrů severozápadně od Las Vegas, na okraji vyschlého solného jezera. Z podkladů vyplývá, že komplex byl využíván k méně strhujícím účelům, než je pohřbívání ufonů – především k testování špionážních zařízení.

Ufo nad kráterem Popocatepetlu

VIDEO: UFO nad Popocatepetlem. Nebo má divný jev vědecké vysvětlení?

Dokumenty rovněž odhalují, jak se areál zrodil coby součást testovacího komplexu amerického úřadu pro atomovou energii.

Ufologové jsou ale přesvědčeni, že Oblast 51 stále skrývá například ostatky mimozemšťana z údajného létajícího talíře, který se v roce 1947 zřítil poblíž městečka Roswell. Na toto téma bylo napsáno mnoho knih a natočeno mnoho filmů, včetně snímku Den nezávislosti z roku 1996.

CIA dokumenty zveřejnila na žádost pracovníka Národního bezpečnostního archivu Univerzity George Washingtona Jeffreyho Richelsona. Ten se zajímal o historii programu špionážních letounů U-2.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama