Nové záběry UFO unikly na internet. Pentagon znovu potvrdil jejich pravost

Pentagon potvrdil pravost dalších videí zaznamenávajících neidentifikované létající předměty. Záběry UFO se povedlo pořídit americkému námořnictvu a za jejich vypuštěním stojí známý dokumentarista.
Pravost záběrů UFO už potvrdil i Pentagon (ilustrační foto)
Pravost záběrů UFO už potvrdil i Pentagon (ilustrační foto)
Getty Images

reklama

Americká vláda opakovaně přiznala, že má záběry neidentifikovaných létajících předmětů. Pravděpodobně nejdůležitější moment nastal v dubnu 2020, kdy Pentagon potvrdil, že videa, kolující v té době po internetu, jsou autentická a zachycují létající předměty, jejichž identifikaci se nepodařilo potvrdit.

Šlo o trojici videí (jedno z roku 2004, zbylá dvě z roku 2015), na nichž piloti amerického letectva sledovali stroje, které se podle výpovědí nepohybovaly jako nic, s čím by se do té doby piloti setkali. Očividně se ale nejednalo o výjimku a podobných záběrů patrně existuje více. Objevují se totiž i v roce 2021 a Pentagon znovu potvrzuje jejich pravost.

Nový záznam z roku 2019

Za únikem stojí dokumentarista Jeremy Corbell, který měl získat záběry od skupiny zabývající se výzkumem neidentifikovaných vzdušných jevů. Za zdroj videí bylo označeno americké námořnictvo, které je mělo pořídit v roce 2019. Na prvním záznamu je vidět trojúhelníkový předmět v hledáčku dalekohledu s nočním viděním, pro který Ministerstvo obrany Spojených států nenašlo vysvětlení. Na druhou stranu by ale bylo pouze spekulací předjímat, o co se přesně jedná a zda zachycená technika pochází ze Země či nikoliv.

Druhé video, které rovněž uniklo skrze zmiňovaného dokumentaristu, je ještě zajímavější a podle dostupných informací se zachyceným předmětem chtělo námořnictvo dále zabývat. Na videu je vidět sférický předmět s podle svědků malým průměrem jen kolem dvou metrů, který se pohybuje nad mořskou hladinou rychlostí dosahující přibližně 250 kilometrů za hodinu. Předmět se poté zastaví ve vzduchu a přesně v okamžik, kdy dojde na jeho zaměření sledovacím systémem, spadne do vody.

Video mělo být natočeno z paluby lodi USS Omaha, odkud krátce po incidentu odstartovala průzkumná ponorka mající za úkol pátrat po předmětu na místě jeho dopadu do moře. Nic však nenašla a závěrem tak může být jen další spekulace, zda bylo zařízení schopné pohybovat se i pod vodou. Jeremy Corbell cituje jednoho z členů posádky zmiňované lodi, který vyjádřil přesvědčení, že ačkoliv by šlo předmět označit za mimozemský jen z padesáti procent, pořád by se vzhledem k vlastnostem stroje jednalo o zcela unikátní technický a vědecký posun kupředu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama