Pentagon oficiálně zveřejnil tři videa zachycující UFO

Pentagon oficiálně zveřejnil tři krátká videa zachycující setkání vojenských letounů s UFO. Jde o stejná videa, která už dříve publikovala soukromá společnost.
Ilustrační fotka setkání amerických stíhaček s UFO
Ilustrační fotka setkání amerických stíhaček s UFO
iStock

reklama

Videa zobrazují rychle se pohybující létající předměty zachycené infračervenými kamerami. Na dvou videích příslušníci námořního letectva s úžasem komentují rychlost, s jakou se předměty pohybují. Další hlas spekuluje, zda to není dron.

Námořnictvo USA (US NAVY) už dříve pravdivost videí potvrdilo, nyní je ale podle americké CNN oficiálně zveřejnilo „s cílem objasnit jakékoli mylné představy veřejnosti o tom, zda záběry, které byly v oběhu, byly skutečné, nebo zda existuje více videí“.

Všechna tři videa si můžete přehrát zde:

Videa poprvé zveřejnila už v prosinci 2017 a následně v březnu 2018 společnost To The Stars Academy of Arts & Sciences, která se věnuje studiu nevysvětlitelných vzdušných jevů. Jeden z pilotů, kteří domnělé UFO v roce 2004 pozorovali, řekl CNN, že se pohyboval způsobem, který si nedovede vysvětlit. "Když jsem se k němu pokusil přiblížit, rychle to vystřelilo k jihu a během dvou sekund zmizelo," popisoval své setkání s neznámým předmětem David Fravor.

Příručka pro pozorovatele UFO

Námořnictvo také připravilo formální pravidla, jak mají piloti postupovat, pokud se domnívají, že vidí UFO. Cílem je sjednotit postup a rychle informovat odpovědné autority. Podle CNN si americké námořnictvo nemyslí, že mimozemšťané létali ve vzdušném prostoru USA, nicméně se v posledních letech objevilo „množství zpráv o neautorizovaných anebo neidentifikovaných letadlech vstupujících do různých vojensky kontrolovaných vzdušných oblastí“.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama