Zapomeňte na Oblast 51. Oblast 52 má mít tajný tunel i mizející ranveje

Armáda USA má k dispozici víc zakázaných oblastí a tajných základen, než se zdá. V Oblasti 52 se zkoušely chemické a biologické zbraně, podle záhadologů se tu dnes pracuje s mimozemskými technologiemi.

Asi neexistuje nikdo, kdo by nevěděl o existenci Oblasti 51. Podle záhadologů právě sem vláda USA převezla trosky létajícího talíře, který se v červenci 1947 zřítil u Roswellu v Novém Mexiku. Dlouhá desetiletí pak vědci pilně pracovali na využití mimozemských technologií pro vojenské účely.

Čtěte také náš speciál Největší záhady historie!

Jenže Oblast 51 (známá také jako Area 51) je už známá až moc. Její existenci nejprve potvrdila americká CIA a v červenci 2019 dokonce chtěly stovky civilistů na střežené území v Nevadě proniknout a ukázat veřejnosti, co všechno se tam děje.

Bez ohledu na to, zda se v Oblasti 51 pracovalo s mimozemskými technologiemi nebo šlo jen o jedno z mnoha vojenských výzkumných center, situace se pro letectvo Spojených států stala přinejmenším nepříjemnou. A co uděláte, když se zraky všech upírají k Oblasti 51? Přesunete svou činnost do Oblasti 52.

Tímto termínem se označuje území o rozloze 3 200 km2 ležící v Utahu asi 140 km jihozápadně od Salt Lake City. Testovací zařízení Dugway Proving Ground zřídila armáda USA už v roce 1941, aby zde mohla zkoušet biologické a chemické zbraně a zápalné látky. Testovala se tu ale také radarová technika a účinnost leteckých pum. I proto se Oblast 52 nachází v pouštní krajině a je ze tří stran uzavřena vysokými horami.

Čtěte také: Pozorování UFO v Evropě: Slováci na létající talíř povolali stíhačku, Italové ho viděli na fotbale

Oblast 52, ráj všech záhadologů

Co všechno se údajně v Oblasti 52 nachází, shrnula televizní stanice 8 News Now z Las Vegas. Podle ní byla v minulosti s pomocí jaderné nálože vyhloubena pod testovacím polygonem Pauite Mesa obří podzemní prostora, která pojme 25 000 vojáků. Stanice se odvolávala na svědectví řidiče míchačky betonu, kterému měla cesta na dno umělé jeskyně trvat 4 hodiny. Není bez zajímavosti, že řidič vzápětí po rozhovoru beze stopy zmizel…

Další fantastickou vymožeností má být vysokorychlostní podzemní dráha spojující Oblast 52 s Las Vegas. Po silnici se dá zhruba 600 km, jež obě místa dělí, překonat za šest hodin. Jak dlouho by to asi trvalo podzemním tunelem?

Ještě kurióznější jsou hlášení pilotů, kteří při přeletech nad oblastí (to jde?) pozorovali tajné přistávací dráhy, které se otevíraly a zase zavíraly, jako by to byl obří zip. Po „zapnutí zipu“ ranvej zmizela a krajina vypadala jako předtím.

A ve finále vás zřejmě nepřekvapí, že nad Oblastí 52 údajně mizí vojenská letadla během letu. Tedy ne že by se zřítila. Jen údajně pracují se „zneviditelňující“ technologií podobně jako filmový Predátor...

Zdroj: Wired

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom