VIDEO: Delfíní jsou jako lidé – při sexu si chtějí užít, ne se jen rozmnožovat. Dívejte se na Primě ZOOM

Jak se vyvíjí embryo delfína nebo slona, vám ukáže další díl dokumentu Zvířata v děloze na Primě PLAY.
Plod delfína naznačuje, že v minulosti předkové tohoto mořského savce kráčeli po souši
Plod delfína naznačuje, že v minulosti předkové tohoto mořského savce kráčeli po souši
archiv Prima ZOOM

reklama

Delfíni s člověkem sdílejí jeden důležitý rys – stejně jako lidé nepraktikují sex pouze k rozmnožování, ale zřejmě i pro potěšení. Navíc na rozdíl od mnoha jiných savců se mu mohou oddávat každý den v roce. Základem sexuálního chování delfínů je dlouhá předehra, po které následuje co možná nejkratší kopulace, obvykle v řádu několika sekund. Oceán totiž pro podobné situace není právě nejbezpečnějším místem. Mořská voda je navíc zabijákem spermií. Na to, jak se vyvíjí plod delfína, se můžete podívat v dalším díle dokumentu Zvířata v děloze na Primě PLAY.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zvířata v děloze 2 - delfíní mají chuť na sex podobně jako lidé

 

Při ejakulaci dokáže delfín vyprodukovat téměř 80 ml spermatu, ale velká část ejakulátu je na spermie chudá. Důvodem může být, že slouží k výplachu pozůstatků po předchozím samci. Samo sperma je naproti tomu vysoce potentní – obsahuje asi 300 milionů spermií na jeden mililitr. To je 15krát silnější koncentrát, než u zdravého muže.

Podobnost delfína a člověka vedla v minulosti k představám, že je možné naučit delfíny mluvit. Slavné v tomto směru byly pokusy amerického neurovědce Johna Lillyho ze 60. let minulého století. Lillyho asistentka Margaret Lowattová se ale při výuce angličtiny s delfínem Peterem chovaném v delfináriu v Miami sblížili natolik, že sama Margaret i její okolí mluvili o sexuálním vztahu. Experiment proto musel být předčasně ukončen.

Další díl dokumentu Zvířata v děloze vám na Primě PLAY přiblíží, co se děje v děloze samice delfína po oplodnění.

(mih)

Mohlo by vás také zajímat:

Slůně v děloze

VIDEO: Sloní spermie musí na cestě k vajíčku urazit 2 metry. Jak to zvládnou?

reklama

reklama