Bojíte se zombie? Pořiďte si dům, který je proti nim zabezpečený!

Polští projektanti vymysleli první dům odolný proti zombie.
Proti-zombie vilka - Obrázek 10
Proti-zombie vilka - Obrázek 10

reklama

Díváte se v neděli večer na Primě COOL na kultovní seriál Živí mrtví (The Walking Death)? Možná ne, ale to neznamená, že by vám zombie tematika byla cizí.

Na filmovém plátně se totiž mrtváci objevují už od dob prvních hororových filmů a objevují se poměrně často. Jen namátkou můžeme jmenovat filmy jako Noc oživlých mrtvol, 28 dní poté, Resident Evil (a několik pokračování) či třeba Úsvit mrtvých. Nemrtví nás prostě děsí. Jenomže když se bojíte na gauči u televize, je to v pořádku. Když se rozhodnete postavit si dům, který odolá zombie apokalypse, možná byste měli uvažovat o návštěvě specialisty.

Antizombiovští architekti

Anebo se obraťte na polskou firmu KWK Promes, která navrhla bezpečný dům. Je pro lidi, kteří se obávají, že jim přes plot přeleze armáda zombíků, co si bude chtít pochutnat na jejich mozcích. „Nejdůležitější položkou pro naše klienty je získání maximálního pocitu bezpečí,“ informuje na svých stránkách architektonická firma. Kdo by se necítil v bezpečí v domě, který má pohyblivé zdi (každá je 2,2 metru vysoká a 22 a 15 metrů dlouhá) a pouze jeden vstup. Navíc jde na mostě vyklopit zvedací most. Ideální místo, odkud lze při obraně zaútočit na mrtváky plamenometem.

Kdo chce žít v bezpečném domě, nemusí se bát, že bude bydlet někde ve sklepení. Dům má krásně velká okna, přes ně lze ale zatáhnout panel, a tak se armádě nemrtvých ubránit. Desky se zatahují i na noc, takže vás nečeká žádná noční můra. Kromě panelů lze přes okna zavřít i obrovské okenice. Roleta do dvora je zase vyrobena z bílého eloxovaného hliníku, který ji umožňuje používat jako projekční plátno.

Aby se obyvatelé během katastrofy mohli udržovat ve formě, nechybí vevnitř bazén. Možná je to myšleno i jako velká zásobárna vody, protože jak známo, při zombie apokalypse se na vodu z kohoutku spoléhat nemůžete. Celý dům obklopují i pohyblivé zdi.

Lucie Kořistová

reklama

reklama