Nejdivnější olympijské sporty – a jak je přežít

Zimní olympiády, to není jen hokej a rychlobruslení. Ale taky spousta podivných nebo dokonce trapných sportů.
Sáně mužů
Sáně mužů

reklama

Sednout si večer k televizi, nalít si něco ledově namraženého a pak si pustit olympijský hokej, to je samozřejmě paráda. Bohužel, olympijské hry jsou plné sportů, kde vám nepomůže ani litr rumu, aby byly zábavné. Co je nejhorší?

Saně, dvojice mužů

Dva chlapi oblečení do úchylně obtáhlých úborů si na sebe lehnou a pak dělají divné pohyby. To není popis nějakého japonského porna, ale saní. Tahle olympijská disciplína fakt působí hodně divně, ať už se na ni díváte jakkoliv. V podstatě ani nechápeme, jak přesvědčíte toho dolního, aby se na kus plastu položil, nechal na sebe zalehnout dalšího chlapa a pak se pustil do ledového koryta.

Sáně mužů, dvojice

Jak to přežít: Letos se na olympiádě objeví nová sáňkařská disciplína – týmová štafeta. Zní to tak úchylně, až to může být zajímavé!

Mj. za nejvíc gay zimní sport byly saně vyhlášeny i kanadskou asociací homosexuálů. Natočili k tomu i vysvětlující video:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nejvíc gay olympijský sport

Severská kombinace

Lyžování je super a skoky na lyžích jsou zase adrenalinové. Ale proboha, koho napadlo oba tyto sporty spojit do jednoho? Výsledek se jmenuje severská kombinace, a pokud jste se nenarodili v Norsku, tak zapomeňte na to, že byste v ní mohli uspět. Tento sport vznikl v Norsku v 19. století pro potřeby vojáků: potřebovali překonávat na běžkách dlouhé trasy, ale když se před nimi objevila překážka, museli ji přeskočit. A abychom nezapomněli: aby se to celé dalo vůbec nějak posuzovat, musela na to vzniknout celá speciální tzv. Gundersenova metoda.

Sdruženáři

Jak to přežít: Vynechejte běžkování a dívejte se jen na skoky, tam aspoň může sportovec spadnout…

Biatlon

Největší problém zimních her spočívá v tom, že nesmyslně kombinují nespojitelné sporty. Představte si, že by se na letní olympiádě při čtyřstovce běhalo s puškou na zádech. A atleti by museli co 100 metrů zastavit a střílet po plastikových terčích. Divná představa… Ale přesně tohle se děje při biatlonu a nikomu to moc divné nepřipadá. A to už ani nemluvě o tom, že tento sport vznikl čistě pro vojáky a armádní snajpry – kteří v něm (zejména v dobách studené války) taky nejčastěji vítězili…

Krasobruslení v Los Angeles

Tři plus jeden důvod, proč je zimní olympiáda lepší než letní

Jak to přežít: Prakticky všichni vítězové biatlonu pocházejí ze zemí sdružených v NATO. Tak si říkejte, že se tahle armádní specializace aspoň může jednou hodit…

Jagermeirster banner

Jagermeirster banner, Foto:

 

Curling

Jak se mohl dostat curling mezi olympijské sporty? A když je na zimní olympiádě, proč nejsou na té letní kuličky? Samé otázky a žádné odpovědi… Každopádně jde o unikátní sportovní disciplínu, už jen tím, že o vítězi nerozhoduje síla, obratnost ani odolnost, ale schopnost zametat.

Jak to přežít: Tady je návod snadný – závod si nahrajte na video a pusťte si ho tak pětkrát zrychleně… Jinak je to opravdu totálně zoufale epicky meganudné:

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama