Změny klimatu nesou smrt. Kolik lidí zemře? Dnes na ZOOMu

Pondělí, to je na Prima ZOOM den zasvěcený poznání těch nejhorších katastrof.
Blesky a bouře budou stále častější
Blesky a bouře budou stále častější
Thinkstock

reklama

Katastrofy v nás vyvolávají strach, obavy, děs. Ničí majetky lidí, ale někdy i celé civilizace. Docela často však také mění svět k lepšímu. A právě katastrofy jsou tématem pondělního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Dnes se tématicky spojí - budeme se věnovat hlavně bouřím, bouřkám, turnádům, smrtím, orkánům a uragánům.

Vteřiny před katastrofou (11)

Tip šéfredaktora: Změny klimatu jsou téma, které se týká nás všech. Cítíme je na vlastní kůži, vidíme je kolem sebe i ve světě. Ale může za ně člověk? A co na nás čeká a co nás nemine? Některé ze scénářů vám ukážeme v dokumentu Zničující katastrofy...           Tomáš Karlík

Seznamte se prostřednictvím počítačové animace s tím, co předcházelo nejznámějším přírodním katastrofám stejně jako neštěstím, jimž byl na vině člověk… Britský dokumentární seriál (2011)

Lovci tornád (4)

Seznamte se se zapálenými lovci tornád, kteří hledají vysvětlení, co konkrétně tyto bouře způsobuje a jakou dokážou mít sílu. Ať už je k tomu vede touha po poznání či po dobrodružství, nadšení z lovu sdílejí bez výjimky… Americký dokumentární seriál (2009)

Zničující katastrofy (1)

Dokument pojednávající o katastrofálních následcích nejrůznějších klimatických poruch, ke kterým by v budoucnu na zeměkouli mohlo dojít… Britsko-americký dokumentární seriál (2006) (50 min) Tento díl se jmenuje Supertornádo. (Premiéra)

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

reklama

reklama