VIDEO: Podívejte se, jak se doopravdy vyráběly legendární samurajské katany!

Katana je zbraň ušlechtilá, krásná – zatraceně složitě vyrobitelná, jak ukazuje následující video.
Pravá samurajská katana
Pravá samurajská katana

reklama

Youtubeři ze stránky Man at Arms nejsou ani zdaleka něčím, jako je česká YT scéna. Na rozdíl od našich rozbalovačů krabic a tlachalů o nesmyslech tihle chlapíci opravdu něco výjimečného a úžasného tvoří.

Proslavili se tím, že vyrábějí slavné zbraně, které se objevily v kultovních filmech, seriálech a nebo hrách. Pokoušejí se je vždy udělat tak, aby to co nejvíc odpovídalo realitě. 

Tentokrát se pokusili vyrobit katanu z filmu Kill Bill – slavný meč, jímž vládla Nevěsta. Získala ho od legendárního mečíře Hattori Hanzóa... Filmaři z Man at Arms použili veškeré dobové techniky – a jejcih práce je opravdu obdivuhodná:

Katana ala Kill Bill

Jen pro zajímavost, Hattori Hanzó opravdu existoval, ale šlo o historickou postavu z 16. století. Hattori, známý také pod jmény Masanari nebo Masašige, byl vazalem klanu Tokugawa. Byl synem Jasunagy Hattoriho a v literatuře se objevuje pod přízviskem Ďábel Hanzó. Tento přívlastek zřejmě vznikl z potřeby odlišit jej od jiného tokugawského poddaného, Hanzóa Watanabe.(wiki) Svou první bitvu Hanzó prožil již jako šestnáctiletý, poté sloužil v Anegawě (1570) a Mikatagahaře (1572).

Text: RD

Tomoe Gozen v akci

Krásná samurajka Tomoe Gozen drtila japonské válečníky

reklama

reklama