VIDEO: Mount Everest lze zdolat virtuálně

Expedice na nejvyšší vrchol světa se stávají masovou záležitostí. Vystoupali na něj důchodci, slepec i člověk bez nohou. Nyní se nabízí mnohem pohodlnější alternativa. Virtuální.
Mount Everest lze zdolat virtuálně
Mount Everest lze zdolat virtuálně

reklama

Mount Everest je s nadmořskou výškou 8848 m n. m.nejvyšší hora na zemi a na vrcholu v rukou zdvižená vlajka se tak alespoň na prchavý okamžik stává nejvyšším bodem spojeným s povrchem naší planety.

Mount Everest vznikl spolu se zbytkem Himálaje kolizí indické a eurasijské kontinentální desky. Hora, která je pojmenována po britském geodetovi George Everestovi, čelí každoročně se zvyšujícímu počtu turstických výprav a situace se podle některých přírodovědců a ochránců krajiny stává neúnosnou.

Jedno z řešení nabízí virtuální realita, která umožňuje zdolat vrchol bez únavy, omrzlin, rizika výškové nemoci. Jak takový zážitek vypadá, můžete sledovat ve videu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mount Everest lze zdolat virtuálně

reklama

reklama