Velký rozhovor s Meghan a Harrym: To nejdůležitější, co potřebujete vědět

Meghan a Harry se v rozhovoru s Oprah Winfrey podělili o spoustu věcí, z nichž britská královská rodina nemá moc velkou radost.
Princ Harry se k Meghan připojil v druhé půlce rozhovoru
Princ Harry se k Meghan připojil v druhé půlce rozhovoru
Getty Images

reklama

Dlouho očekávaný rozhovor slavné talk show moderátorky Oprah Winfrey s vévodkyní Meghan, k níž se v druhé části rozhovoru připojil i její muž princ Harry, přinesl hned několik důležitých momentů. A jelikož se britské královské rodině čas od času věnujeme, shrnuli jsme pro vás to nejdůležitější, co v něm zaznělo.

1) Myšlenky na sebevraždu

Život uvnitř britské královské rodiny byl pro Meghan natolik frustrující a cítila se tak osamoceně, že uvažovala o sebevraždě – a to dokonce v době, kdy čekala syna Archieho. Připomněla, jak ji na snímcích z návštěvy Royal Albert Hall, když byla v pokročilém stadiu těhotenství, tiskl Harry pevně ruku. Ten den se mu totiž se svými myšlenkami na sebevraždu svěřila. „Věděla jsem, že kdybych to neřekla, tak bych to udělala.“

2) Ponížení syna Archieho

Meghan si v rozhovoru postěžovala, jak často se uvnitř Buckinghamského paláce řešilo, zda nebude mít její syn Archie příliš tmavou pleť. Zřejmě šlo o narážku nejen na americký původ Meghan, ale také na to, že její matka je Afroameričanka. Harry v rozhovoru s Oprah tyto diskuse uvnitř královské rodiny potvrdil s tím, že nikdy nezveřejní podrobnosti. Pro Meghan bylo také těžké smířit se s faktem, že Archie nedostane šlechtický titul a nakonec ani ochranku.

3) Nedostaneš ani libru

Meghan se svěřila, že jejím největším zklamáním byla víra v to, že ji královská rodina ochrání. Navíc jí hned po oznámení vztahu s Harrym navrhli, aby pokračovala ve své herecké kariéře, protože nebylo k dispozici dost peněz, aby se i ona dostala na královskou výplatní pásku.

4) Měsíce za zdmi paláce

Královská rodina zpočátku Meghan vítala a podle ní byla především královna Alžběta II. úžasná a příjemná. Tím to ale skončilo – neexistovalo téměř žádné další vedení ani podpora. Po dlouhé měsíce Meghan nesměla opouštět dům, a když konečně kvůli svému otřesenému duševnímu zdraví požádala Buckinghamský palác o pomoc, bylo jí řečeno „ne“.

5) Lapeni v systému

Harry přiznal, že stejně jako Meghan i on byl uvězněn v systému nastaveném královským domem, jenže o tom nevěděl. Dodal, že stejně tak byli v systému lapeni jeho bratr William a jeho otec princ Charles a že královská instituce jako taková byla „dusným prostředím“.

6) Falešná svatba a plán úniku

Vzpomínáte si na velkolepou svatbu Meghan a Harryho? Ta byla v podstatě falešná, pravý obřad se konal o tři dny dříve v zahradě u jejich domu. Harry následně Meghan co nejvíc hýčkal a uklidňoval. Postupem času ale podle jejích slov začal vymýšlet plán, jak zmírnit všudypřítomný tlak a zajistit, aby se neopakovala tragédie, která postihla jeho matku, princeznu Dianu.

7) Úprk do Kanady

Meghan s Harrym se v lednu 2020 vzdali všech povinností v rámci královské rodiny a přes Los Angeles se odstěhovali do Kanady. Harry v rozhovoru s Oprah přiznal, že mu jeho otec Charles poté přestal zvedat telefon, což se ale postupně zlepšilo. Svého bratra Williama má Harry stále rád, momentálně si však dávají ve svém vztahu určitý oddech.

8) Bude to holka

Jedním z mála pozitivních momentů celého rozhovoru tak nakonec bylo oznámení, že bude druhým dítětem, o němž se svět dozvěděl letos na Valentýna, holčička. Narodí se letos v létě.

Rozhovor s Meghan a Harrym byl odvysílán večer 7. března 2021 na americké televizní stanici CBS a okamžitě vyvolal velkou pozornost médií. Podle bývalého tiskového tajemníka královny Alžběty II. z let 1990–97 Charlese Ansona nastolili vévoda a vévodkyně ze Sussexu „témata, jimiž je potřeba se pečlivě zabývat“.

reklama

reklama