Úterní dobrodružný večer se ZOOMem: Čekají na vás prameny Nilu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Krokodýl nilský

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Lonely Planet: Rok dobrodružství (2)

Ben Fogel chce tentokrát vylézt na horu v Dolomitech. Protože má závratě, bude to pro něj složitější. Jako trénink zvolí lezení na sekvoje v Kanadě, které dosahují výšky až sto metrů. Pomocí lana se dostane do koruny, zhruba do výšky osmdesát metrů. Druhá část přípravy proběhne na Islandu. Jede tam s kamarádem Patrickem a islandským průvodcem. Pokusí se spustit do trhliny v ledovci, ale nedokáže slanit až dolů, raději se vrátí. Rozhodnou se přespat ve sněhu. Vyhrabou tunel, ve kterém se schovají. Druhý den se jdou potápět do průzračné vody, kde zase Patrick překonává strach z potápění v úzkých průrvách. Poté se vydají do Itálie...

18.5520.00 K pramenům Nilu s Joannou Lumleyovou (1)

Výprava za poznáním pramenů Nilu začíná v deltě řeky v Alexandrii, což je jedno z nejslavnějších měst starověkého světa. Bylo postaveno na popud Alexandra Velikého. Poté se Joanna vydá vlakem do hlavního města Káhiry. Zde se projede na velbloudech až k sedmému divu světa – pyramidám v Gíze.

Pak usedne do vlaku a vydá se podél břehů Nilu do Luxoru, kde se nalodí na výletní loď plnou hodování a veselí. Dokonce se stane svědkem zábavné noci starověkého Egypťana. V Luxoru ochutná čerstvé datle z pravého datlovníku a uvidí, jak se sbírají...

Líbí se vám Nový Zéland?

 

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Ztracené světy (4)

Poznejte světy ztracené před dávnými dobami, stejně jako ty, které se objevily a zmizely až ve 20. století. Poznejte i místa, která existovala jen v lidské fantazii. V této výpravné sérii se seznámíte s výdobytky stavitelství, technologie a kultury, o nichž se dozvídáme prostřednictvím archeologických nálezů a o kterých podávají svědectví přední badatelé. Nejenže navštívíme lokality, v nichž vznikly, ale s pomocí digitálních triků před námi znovu vyvstanou ve své někdejší kráse. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista, prozkoumejte Churchillovy tajné bunkry nebo Hitlerovo imaginární superměsto. Pojďte s námi po stopách templářů i athénských vládců…

21.0022.00 Největší tajemství historie IV (1)

Většina dějepisců se zhruba shoduje v názoru, jak se odehrála většina důležitých světových událostí. Přesto však existují příběhy, které dlouhá desetiletí obestírá aura nejistoty a tajemství. Seriál se snaží odhalit, co se vlastně stalo a stát mohlo.

Shromažďuje důkazy a často zpochybňuje tzv. oficiální verze. Jsou to případy, kolem kterých se vyrojila řada sporných teorií mezi uznávanými i amatérskými historiky. Zkusme tedy zjistit, které z nich by bylo na místě v učebnicích proškrtat a doslova „přepsat dějiny“. Mezi otázkami, jimiž se v první řadě této dokumentární série budeme zabývat, je například osud Amelie Earhartové, první ženy, která přeletěla Atlantský oceán a záhadně zmizela během letu v roce 1937. Posvítíme si také na mezi ufology tolik oblíbený Roswell, na možnost, že princezna Anastázie přežila vyvraždění rodu Romanovců, nebo na tvrzení, že Adolf Hitler přežil konec druhé světové války.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama