TEST: Kliknete správně na všechny italské regiony? Je jich přesně 20

Dosud jsme italské regiony vnímali hlavně díky turistice, teď se k tomu přidal i nový koronavirus. Nedoporučuje se cestovat do severoitalských regionů Lombardie, Benátsko, Emilia-Romagna nebo Piemont. Jste si ale jistí, že víte, kde tyto oblasti vlastně leží?
Jedním z nejznámějších italských měst jsou pochopitelně Benátky
Jedním z nejznámějších italských měst jsou pochopitelně Benátky
istockphoto.com

reklama

Itálie je třetí nejoblíbenější zemí českých turistů – ročně sem vyrazí přes 600 000 lidí. Víc Čechů se vypraví už jen na Slovensko (asi tři čtvrtě milionu) a do Chorvatska (přes 800 000 turistů). Sever Itálie je atraktivní hlavně v zimě díky rozlehlým lyžařským regionům v italské části Alp a Dolomit.

Právě sever Itálie je ale v současné době zasažen nákazou novým koronavirem SARS-CoV-2 vyvolávajícím onemocnění COVID-19. V karanténě se ocitlo 50 000 obyvatel Lombardie, celkově se nakazilo už přes 3800 lidí a 148 jich zemřelo. Česká vláda se proto rozhodla zastavit lety z Milána, Benátek, Boloni a Bergama a nedoporučuje do postižených regionů cestovat.

Slepá mapa italských regionů aneb Jdeme na to!

Teď se ale soustřeďte na slepou mapu regionů státu, kde byste měli být minimálně z hlediska znalostí jako doma. Opravdu nás zajímá, jak si povedete.

(mih)

reklama

reklama