Spencer: První trailer nového filmu o Dianě ukazuje famózní Kristen Stewart v hlavní roli

Herečka Kristen Stewart ztvární ve snímku režiséra Pabla Larraína princeznu Dianu v období chladnoucího vztahu s princem Charlesem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Spencer
FilmNation Entertainment

reklama

Už 31. srpna si celý svět připomene 24. výročí úmrtí Diany Spencer, kterou zná většina populace jako princeznu Dianu, bývalou manželku prince Charlese a nešťastnou oběť autonehody v pařížském tunelu Pont de l'Alma. Není tedy náhodou, že byla jen pár dní před smutnou připomínkou smrti jedné z nejoblíbenějších celebrit v historii, která se snažila pomáhat lidem napříč celým světem, zveřejněna první upoutávka na životopisný snímek režiséra Pabla Larraína Spencer. Ten se pokusí nahlédnout do zkroušené duše blonďaté ikony přezdívané „Královna lidských srdcí“ ve fiktivním zpracování událostí vánočního pobytu Diany a Charlese na venkovském sídle britské královny.

Diana a Charles před rozvodem

Příběh, který sepsal zkušený scenárista Steven Knight, je přiznanou fikcí, nicméně alespoň částečně vychází z reálných událostí v období, kdy vztah Diany a Charlese již značně ochladl a byl opakovaně zkoušen zvěstmi o princových nevěrách a potenciálním rozvodu. Právě tyto klevety se Alžběta II. snaží utišit pozváním na venkovské sídlo Sandringham, kde se má celá rodina sejít v míru a užít si společně sváteční období. Jenže zatímco muži vyrážejí na lov, případně popíjejí v salóncích při čekání na aranžovaná rodinná focení, Diana trpí v rozlehlém domě samotou a myšlenkami na úprk mimo dosah královské rodiny. 

Pablo Larraín není, co se týče životopisů slavných osobností, žádným nováčkem. V roce 2016 výrazně zaujal hned dvojicí žánrově spřízněných snímků. Neruda vyprávěl příběh senátora Pabla Nerudy v čase nastupující studené války, film Jackie byl zase veskrze civilním pohledem na nelehký život Jackie Kennedy, vdovy po zastřeleném prezidentovi USA Johnu Fitzgeraldu Kennedym. Právě druhý zmiňovaný snímek Spencer výrazně připomíná svým důrazem na psychickou stránku titulní hrdinky a všudypřítomnou osamělost vyplývající ze svázanosti společenskými konvencemi. Jenže zatímco Jackie Kennedy svou pozici první dámy dokázala nejen během politické kariéry svého chotě plně akceptovat a stala se do určité míry stejně výraznou osobností jako samotný JFK, Diana po boku Charlese roky strádala a toužila po svobodě.

Pravá Diana vs. filmová Diana s tváří Kristen Stewart
Autor: Getty Images / FilmNation Entertainment Pravá Diana vs. filmová Diana s tváří Kristen Stewart

Dokonalé převtělení Kristen Stewart

Princeznu Dianu ve snímku Spencer ztvární herečka Kristen Stewart, kterou nejvíce proslavila hlavní role v upírské romanci Stmívání. Od té doby se však herečka podobně výrazným rolím povětšinou vyhýbá a věnuje se menší, nezávislejší a dramatičtější tvorbě, v níž má větší šanci prokázat svůj nepopiratelný herecký talent. Stewart je ostatně za nesmírně zdatnou považována již od thrillerového snímku Úkryt (2002) režiséra Davida Finchera. Své schopnosti v posledních letech prokázala například v hudební biografii The Runaways (2010), kde ztvárnila rockovou hvězdu Joan Jett, anebo v komedii Woodyho Allena Café Society z roku 2016.

Snímek Spencer není jediným pohledem do života princezny Diany, který fanoušky britské královské rodiny v brzkých měsících čeká. Nedávno tvůrci seriálového hitu Koruna představili obsazení již 5. řady, ve které se opět změní herecké obsazení. Dianu po mladistvě nevinné Emmě Corrin ztvární vyzrálejší Elizabeth Debicki, která by měla v nových epizodách procházet stejně bolestivými chvílemi jako Diana ztvárněná Kristen Stewart. Porovnání obou výkonů i projektů bude bezpochyby fascinujícím exkurzem do královské historie.

reklama

reklama