Smrtící sopka. Erupce, která zničila celé civilizace

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Sopečná erupce v noci
Sopečná erupce v noci
Thinkstock

reklama

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Pondělí v něm bude věnováno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady z tematických bloků Volání divočiny a Největší katastrofy. V každém z nich uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Volání divočiny

17.50 Krásy divokého Ruska (3)

Rusko, největší země světa, je plná divokých odlehlých míst, kam lidská noha už dlouho nevkročila. Příroda je to krásná, ale mnohdy také velmi nehostinná pro své zvířecí obyvatele… Americký dokument (2009)

 

18.55 Zápisky lovce krokodýlů II (15,16)

Každodenní život v australské zoo je plný nebezpečných dobrodružství. Musí se tu potýkat s hady či krokodýly a snažit se vyváznout bez zranění. Toto umění nejlépe ovládal Steve Irwin… Australský dokumentární seriál (2002)

Blok Největší katastrofy

20.0021.00 Uvěznění (6)

Vynikající seriál z produkce National Geographic se zaměřuje na dramatické případy, kdy byly oběti uvězněny přímo v místě katastrofy. Detailně přibližuje proslulé i méně známé příběhy, mezi nimiž nechybí havárie letadla s uruguayským ragbyovým týmem, jehož přeživší členové se v roce 1972 ocitli v mrazivých Andách bez jídla a vybavení. O adrenalin není nouze ani v dalších dílech. Dokumentaristé se zaměřili například na případ finské nákladní lodi, jejíž motory vypověděly službu tisíc kilometrů od nejbližší záchranné stanice, japonskou vlakovou havárii z roku 2005, která si vyžádala 107 mrtvých a 555 zraněných, nebo ničivé zemětřesení v Kašmíru.

21.0022.00 Sopka zkázy

Sopečná erupce dokáže zapříčinit katastrofy s obrovskými dopady. Ve starověku došlo k výbuchu sopky Thera u Santorini, který možná zničil celou mínojskou kulturu. Vědci se teď snaží odhalit pravdu. Při pátrání se potápějí do hlubin, sbírají vzorky, zjišťují sílu erupcí a snaží se rozluštit, proč se na Santorini nenašla žádná těla. Uvědomíme si, že k podobné katastrofě může dojít i v současnosti a že stále nemáme žádnou stoprocentní obranu.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

reklama

reklama