Selfie s medvědem v zádech. Turistka si v Mexiku udělala památku na celý život

Selfie za každou cenu. Tak by se dal označit moment, kdy se turistka v Mexiku zvěčnila s medvědem baribalem. Nedělila je ale bariéra ani plot, medvěd turistku doslova objal ve volné přírodě.
Takové obyčejné selfie s medvěděm...
Takové obyčejné selfie s medvěděm...
twitter.com

reklama

Vše se odehrálo v rezervaci Parque Chipinque poblíž města Monterrey na severovýchodě Mexika. Skupinu turistů zde překvapil baribal (Ursus americanus), který je nejčastějším severoamerickým druhem medvěda. A nebyl zrovna malý.

Turisté při setkání zachovali klid – neutíkali a k medvědovi se snažili natočit tak, aby ho nevydráždili. Na druhou stranu po celou dobu neodložili mobilní telefony, a zatímco jeden z nich celou situaci natáčel, jedna s turistek si s medvědem s ledovým klidem pořídila selfie.

Baribalové jsou menší než medvěd lední nebo medvěd hnědý, to ale neznamená, že by šlo o nějaké střízlíky. Dospělý samec váží od 60 do 250 kg, přičemž největší medvěd baribal odstřelený v roce 1972 v Novém Brunšviku vážil 500 kg. Baribalové jsou velmi silní, mají vynikající zrak a stejně jako většina ostatních medvědů jsou to všežravci.

reklama

reklama