Sedláček a Mühlfeit o udržitelném rozvoji

Řada besed s významnými osobnostmi na téma udržitelného rozvoje čeká na návštěvníky 15.–19. října v pražském Hotelu Olšanka. Vstup je zdarma.
Jedním z přednášejících na Ekotopfilmu je ekonom Sedláček
Jedním z přednášejících na Ekotopfilmu je ekonom Sedláček
archiv

reklama

Stejně tak, jako dochází k plýtvání nerostnými zdroji, se podle bývalého prezidenta Microsoft Europe a kouče a mentora lídrů úspěšných společností po celém světě Jana Mühlfeita plýtvá i zdroji lidskými. Většina lidí ve svém zaměstnání využívá jen dvacet procent svého potenciálu. "Svět jede na pouhou pětinu výkonu," upozorňuje Mühlfeit. Ve své přednášce dětem a rodičům poradí, jak silné stránky plně podpořit u dětí.

O čem přemýšlí ekonom Sedláček?

Ekonom Tomáš Sedláček se zase společně s návštěvníky zamyslí nad tím, jak bude vypadat život na naší planetě za dvacet let. V debatě se dotkne různých témat spojených s udržitelností a představí svou teorii, jak by ke změně současného konzumního stylu života mohly pomoci moderní technologie. "Naději vidím v tom, že se lidstvo a ekonomika odhmotní," říká Sedláček.

Na co se můžete těšit?

Přednášky se uskuteční v rámci mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji Ekotopfilm. Jeho cílem je vzbudit zájem veřejnosti o témata udržitelného rozvoje a inspirovat návštěvníky, jak by k ochraně životního prostředí mohli sami přispět. Na festivalu proto vystoupí Tom Zatloukal, který rád vymýšlí nová řešení. Zkoumá zatím neprobádané zdroje energie a propojením přírody a moderních technologií nachází způsoby, jak vyrábět vlastní jídlo a energii, které můžou sloužit jak jednotlivcům v domácnostech, tak celým komunitám.

Festival přiváží 81 filmů z celého světa a s nimi i jejich autory, s kterými si diváci budou moci osobně popovídat o zážitcích z natáčení a o zajímavých tématech jejich snímků. Producent Olmo Figueredo například povypráví, jak se točí film v padesátimetrových plamenech, německý aktivista Raphael Fellmer dá tipy, jak lze žít zcela bez peněz.

Nudit se nebudou ani mladší návštěvníci, pro které jsou v rámci Junior festivalu připravené zábavné krátké filmy a workshopy.

Co vás čeká

Pět festivalových dní plných filmů a besed čeká na návštěvníky festivalu Ekotopfilm 15.–19. října v pražském Hotelu Olšanka. Vstup na veškerý program festivalu je zdarma.

Nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě přináší 81 filmů z 23 zemí a 6 kontinentů. Festival ovšem není pouze o koukání na filmy. Součástí programu je i řada přednášek a besed. Návštěvníci si tak můžou o aktuálních tématech z oblasti životního prostředí osobně podebatovat s filmovými tvůrci a experty.

Do Prahy zavítají i zahraniční filmaři z Německa, Španělska, Francie, Kanady a Íránu. S diváky se podělí o zážitky z natáčení a pobaví se o zajímavých tématech svých snímků.

Nudit se nebudou ani mladší návštěvníci, pro které jsou v rámci Junior festivalu připravené zábavné krátké filmy a workshopy.

reklama

reklama