Ruské speciální jednotky se na demonstraci proti Putinovi zřejmě střetly se zápasníkem MMA

Série demonstrací proti zatčení opozičního politika Alexeje Navalného, která skončila zatčením nejméně 3 000 protestujících, má svého hrdinu. Skupina příslušníků speciálních jednotek OMON totiž v Moskvě při zásahu narazila na více než zdatného soupeře.
Příslušníci jednotek OMON nejsou na aktivní odpor zvyklí
Příslušníci jednotek OMON nejsou na aktivní odpor zvyklí
profimedia.cz

reklama

Speciální jednotky ruského ministerstva vnitra OMON obvykle nejsou zvyklé na odpor. V Moskvě se jim ale zákrok proti demonstrantům v jednu chvíli dost zkomplikoval ve chvíli, kdy těžkooděnci narazili na nenápadného mladíka s kapucí na hlavě.

Podívejte se sami:

Na sociálních sítích se okamžitě začalo spekulovat, kdo onen tajemný a neohrožený mladík vlastně je. Podle CNN Prima NEWS má jít o 30letého profesionálního zápasníka MMA čečenského původu Anzora Azhieva, který momentálně působí v Polsku.

Ne každý zásah policejních jednotek ale narazil na profesionální odpor. Podívejte se, jak dopadla žena, která se chtěla zastat zadrženého demonstranta:

OMON jsou zásahové jednotky ruské policie, které jsou nasazované především proti demonstracím. Jejich odznakem je černý baret. Tady na Puškinově náměstí v Moskvě provokují děti a teenagery:

Demonstrace na podporu Navalného

Opoziční politik Alexej Navalnyj, kvůli kterému demonstrace probíhají, byl zatčen ihned po příletu do Moskvy 17. ledna 2021. Navalnyj se několik měsíců léčil v Německu z následků otravy nervovou látkou typu novičok, k níž došlo v srpnu 2020 v Rusku.

Dva dny po svém zatčení Navalnyj prostřednictvím svého fondu pro boj s korupcí zveřejnil rozsáhlé video usvědčující ruského prezidenta Vladimira Putina z vlastnictví luxusního sídla v přepočtu za 29 miliard korun. Na financování obřího komplexu u Černého moře se měli podílet Putinovi spojenci, které ruský prezident v minulých letech dosadil do vedení velkých státních společností.

V sobotu 23. ledna 2021 pak na protest proti uvěznění Alexeje Navalného protestovaly v desítkách ruských měst od Moskvy po Vladivostok desetitisíce Rusů. Podle komentátorů šlo zřejmě o nejrozsáhlejší vystoupení proti vládě prezidenta Vladimira Putina za posledních deset let.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama