Japonská města využívají robotické vlky. Stvoření jako z hororu mají zahnat medvědy

Víc než šest desítek měst svěřilo ochranu obyvatel do rukou umělých vlků.
Monster Wolf
Monster Wolf
TV ASAHI

reklama

Nejspíš by vás dost vyděsilo, kdybyste cestou na nákup zažili tváří v tvář vytí podivného rudookého tvora. A přesně toho chtěli místní činitelé v japonském městě Takikawa dosáhnout, aby zabránili divokým medvědům v útocích na obytné čtvrti. Smyslem vynálezu je navíc vyhnout se zranění jakéhokoliv zvířete.

Solární energií poháněného mechanického Monster Wolfa představila společnost Ohta Seiko vyrábějící mechanické součásti. A nutno uznat, že je její výtvor dost strašidelný i pro běžného člověka.

V okamžiku, kdy mechanické monstrum detekuje zvíře (v tomto případě blížícího se medvěda), vydá hlasitý děsivý zvuk a jeho oči se červeně rozsvítí. Pokud na to máte dost kuráže, ukázku najdete tady:

Vlčí monstra už jsou umístěna v 62 městech po celé zemi a přinejmenším v případě Takikawy se zdá, že přírůstek do řad místních strašáků problém vyřešil – v sousedství se od té doby žádní medvědi neobjevili.

Bratranec grizzlyho

Obyvatelům Takikawy a dalších města na ostrově Hokkaidó se není co divit, že mají z medvědů obavy. Do ulic jejich měst a vesnic se za potravou čím dál častěji vydávají medvědi hnědí (Ursus arctos), kteří jsou asijskými bratranci slavných severoamerických grizzlyů. V letech 2008–2018 dokonce medvědi v Japonsku napadli 880 lidí, z nichž 24 útoku podlehlo.

reklama

reklama