Boeing díky orkánu překonal rekord v letu z USA do Evropy. Jiné letadlo přistávalo nadvakrát

První letošní bouře Sabine (Ciara) pomohla zlomit jeden letecký rekord – piloti Boeingu 747 zvládli šestihodinový let z New Yorku do Londýna za necelých 5 hodin.
Londýnské letiště Heathrow
Londýnské letiště Heathrow
profimedia.cz

reklama

Kapitán sobotního letu British Airways BA112 z newyorského letiště Johna F. Kennedyho (JFK) do Londýna (Heathrow) si určitě vysloužil pochvalné poznámky cestujících – a pokud byli na palubě i nějací Rusové, tak i potlesk. S Boeingem 747 totiž jako vůbec první zvládl let mezi oběma metropolemi za 4 hodiny a 56 minut. Průměrná doba letu je přitom v tomto směru podle serveru Flightradar24 výrazně vyšších 6 hodin a 13 minut.

Letoun se díky mimořádně silnému proudění vyvolaném bouří Ciara (u nás známé pod německým názvem Sabine) hnal průměrnou rychlostí 1200 km/h a maximální rychlost byla podle Flightradar24 dokonce 1327 km/h.

O rekord podzvukového letadla na této trase ale nedobrovolně bojovaly i další stroje – například jen o tři minuty pomalejší byl Airbus A350 společnosti Virgin Atlantic, který na Heathrow dosedl krátce poté. V opačném směru byla pochopitelně situace opačná – lety do New Yorku trvaly až o 2,5 hodiny déle.

Opakované přistání

Jedna věc byla Atlantik přeletět, druhá pak se strojem přistát. S cestujícími letadel, která v neděli dosedala na Heathrow, byste asi neměnili. Podívejte se, jak musel jeden stroj upustit od přistání:

(mih)

reklama

reklama