Britská královská rodina potvrdila, že má princ Charles koronavirus

Globální pandemie už zasáhla i britskou královskou rodinu.
Princ Charles
Princ Charles
profimedia.cz

reklama

Nový koronavirus se nezadržitelně šíří po celém světě a je bohužel jen otázkou času, než se potvrdí i u známých státníků. V podezření už byl i americký prezident Donald Trump, jeho test však dopadl negativně. Podobného výsledku se nicméně nedočkal princ Charles, který je prvním potvrzeným nakaženým z britské královské rodiny.

Charles podle jeho mluvčího vykazuje lehké symptomy viru a jinak je v dobrém stavu. Jeho manželka Camilla měla test negativní, oba tak zatím setrvají v domácí izolaci na skotském hradě Balmoral.

Kde a jak se Charles nakazil? Vzhledem k tomu, že měl v posledních týdnech nespočet pracovních akcí a schůzek, se zdroj nákazy zatím nedopátral. Nedávno si však s lidmi přestal podávat ruce, aby předešel šíření koronaviru, a internet chvíli bavilo video, na němž tohle pravidlo málem porušil.

Jednasedmdesátiletý princ Charles je samozřejmě přímým následníkem britského trůnu – na tuhle funkci se připravuje již přes šest dekád. Druhým následníkem je jeho syn Princ William a třetím jeho vnuk (a Williamův syn) princ George.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama