Prima ZOOM oslaví 6 let úspěšnou minisérií Miroslav Zikmund: Cesta století

Prima ZOOM je s vámi už 6 let.
ZOOM
ZOOM
archiv

Prima ZOOM – jsme tu už 6 let

Tematický kanál Prima ZOOM přináší už 6. rok nejzajímavější dokumentární filmy a seriály ze světa i z domova. Ve 14 rozmanitých tematických blocích nacházejí diváci pravidelně nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Celodenní share stanice v roce 2018 byl 1,79 % v CS 15+. Nejúspěšnějším měsícem byl březen a srpen (share 1,90 %). V letošním roce uvede Prima ZOOM pokračování cestovatelské talkshow Hausbot Petra Horkého II. V neděli 3. února si připomeneme jeden z nejúspěšnějších seriálů na Prima ZOOM – Miroslav Zikmund: Cesta stoletím. Tímto dokumentem Prima ZOOM zároveň oslaví únorové úctyhodné stoleté narozeniny Miroslava Zikmunda

Milujeme dokumenty Prima ZOOM
Autor: pixabay.com Milujeme dokumenty Prima ZOOM

A na co se diváci dokumentárního kanálu mohou letos ještě těšit? „K naší velké radosti si Prima ZOOM drží velkou oblibu a poslední tři roky roste. Věříme, že všechny stávající i nové diváky potěšíme jarní sezonou, která je tradičně nabitá výjimečnými premiérami. Rok jsme odstartovali sérií David Attenborough: Zvířecí dynastie, kterou divákům přinášíme krátce po světové premiéře, v únoru pak na ni navážeme špičkovým speciálem BBC Svět velkých koček. Pro milovníky historie je tu třináctidílná, výjimečně komplexní Hitlerova kronika; dějiny se ale samozřejmě netočí jen kolem válek, jak ukazuje sága Civilizace a umění.

Na své si přijdou fanoušci techniky v sériích jako Síla strojů či Majestátní vlaky, stejně jako luštitelé záhad, pro které se v již deváté sérii vracejí Vetřelci dávnověku. Únorové sté narozeniny legendárního Miroslava Zikmunda oslavíme reprízou úspěšného titulu Miroslav Zikmund: Cesta stoletím – a na únor chystáme také premiérovou řadu unikátní cestovatelské talkshow Hausbot Petra Horkého,“ doplňuje k výročí Pavel Němec, dramaturg Prima ZOOM.
Nejoblíbenějšími tematickými bloky v roce 2018 podle share v CS 15+ se staly: Volání divočiny, Drsný svět a Tajemství Země a vesmíru. Nejsledovanějšími pořady byly především přírodovědné dokumenty v čele se snímkem Yellowstone, dále bodovala původní česká tvorba – film Milda a seriál Utajené příběhy českých dějin. Čechy zajímá také téma Hitler a vlaky, ideálně v kombinaci.

Rostoucí oblibu si také drží server www.prima-zoom.cz, který plnohodnotně doplňuje dokumentární kanál množstvím zajímavých článků, fotografií, videí, reportáží a soutěží. Rekordním měsícem pro web Prima ZOOM se stal loňský leden, kdy jej navštívilo 743 033 reálných uživatelů (PC + mobil + tablet). Průměrně za loňský rok web navštívilo 541 560 RU měsíčně. Facebookový profil Prima ZOOM sleduje přes 760 000 fanoušků.

reklama