Prima ZOOM: NEZNÁMÁ ZEMĚ 2019

Motto: „100 let dobrodružství, odvahy a poznání“
Neznámá země
Neznámá země
archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Datum konání festivalu: 15.–30. DUBNA 2019 VE ZLÍNĚ

Pondělí 15. dubna

11.00 hodin Alternativa – kulturní institut  
Tisková konference 

17.30 hodin Alternativa – kulturní institut  
Zdeněk Thoma – Kouzlo japonských zahrad

Japonské zahrady nejsou pouhým napodobením přírody, ale jejím živým obrazem prostoupeným tvůrčí vizí. Mají všechny znaky uměleckého díla. Cesta k dokonalosti výrazu, které japonské zahrady dosáhly, byla dlouhá a nesnadná. Jak řekl v 16. století estét Sóami – prostřednictvím nejprostších věcí postihnout tajemství přírody a jejího vzniku. To znamená, že ovládneme-li umění, jak zacházet s kameny, vodou a rostlinami, můžeme i v malém zahradním jezírku spatřit záblesk nekonečnosti mořské hladiny a z balvanu porostlého mechem na nás dýchne majestát hor. 
Beseda se Zdeňkem Thomou, držitelem festivalové Ceny Kantuta. V létě 2017 mu udělil japonský císař řád Vycházejícího slunce se zlatými a stříbrnými paprsky za dlouholetou propagaci japonské kultury v České republice a za významný přínos k rozvoji přátelských vztahů mezi Japonskem a ČR.

20.00 hodin Alternativa – kulturní institut  

Miloň Čepelka – Kolik třešní, tolik višní aneb psal i Jára Cimrman japonské haiku?
Nesmrtelnou hlášku z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje zná snad každý, a stejně tak asi každý zná Miloně Čepelku jako nezaměnitelného herce Divadla Járy Cimrmana. Miloň je ovšem taky literát a autor několika básnických sbírek včetně japonských haiku. Tenhle večer bude skutečně nezapomenutelný! A možná přijde i Uko Ješita. Mimořádná beseda s mimořádnou osobností!
(Jednotné vstupné 100 Kč, předprodej od 1. dubna v Městském informačním a turistickém středisku)

Úterý 16. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 
Cestovatelský biograf

Japonsko v dokumentech Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky 

Hanzelka se Zikmundem strávili v roce 1963 sedm měsíců v Japonsku a považovali tuto zemi za nejzajímavější ze všech sedmdesáti šesti, kterými projížděli. I zde pořizovali rozhlasové reportáže, psali články a točili dokumentární filmy. 
Krátké filmy Zikmunda a Hanzelky jsou důležitým historickým dokumentem: zachycují Japonsko v době, kdy ještě nezaskočilo svět svým vyspělým technickým rozvojem – teprve se chystala olympiáda v Tokiu, stavěly se velkoryse projektované dálnice, superexpresy Šinkansen řítící se rychlostí až 250 km za hodinu jezdily zatím ve zkušebním provozu. O rok později už svět musel počítat se skutečností, že země zničená válkou roste ve velmoc. Zdeněk Thoma pro Cestovatelský biograf vybral osm nejzajímavějších černobílých filmů, kterými si zároveň připomeneme 60 let od startu na asijskou cestu H+Z.

18.00 hodin Alternativa – kulturní institut  

Vladimír Váchal – Írán není arabská země

Islámská republika Írán bývá neprávem považována za zemi, kde snad zuří válka nebo kde projít se po ulici je nanejvýš nebezpečné. Přijďte se podívat na přednášku Vladimíra Váchala, a společně tak poznat, jaký Írán ve skutečnosti je. Kdysi stará Persie je dnes nádhernou zemí s nezměrným kulturním bohatstvím. Stavby, které sahají do naší historie přes více než dvě tisíciletí, nejsou ničím ojedinělým. Mešity z dob slavných dynastií se tyčí nejen v architektonickém klenotu, kterým je město Esfahán, ale i v mnoha dalších částech této slávou opředené země. Nejkrásnější ale je přístup místních lidí k zahraničním návštěvníkům a jejich nezměrná pohostinnost. Nebojte se poznat Írán a nechte se okouzlit šarmem Íránců, který vám vyrazí dech. Pro milovníky přírody pak Írán nabízí vše. Od vysokých hřebenů hor po rozsáhlé písečné a solné pouště. V Perském zálivu se leskne modrá hladina moře a okolí Kaspického moře je zas poseto políčky místních zemědělců. V neposlední řadě je pak třeba připomenout, že Írán není arabská země! Žijí zde převážně Peršané a vězte, že například pravý perský bazar je nejen poklidný a plný rozličného zboží, ale nabízí také jedinečný a pravý náhled do Orientu, jak ho známe jen z vyprávění cestovatelů!

18.00 hodin OTROKOVICE Obřadní síň Městského úřadu

Rudolf Švaříček – Západní Afrika, voodoo, šamani a mystéria

Kolébka kultu neznámého voodoo. Všudypřítomné gri gri a ochranné džu džu. Nikde na světě není tolik svatyní a mystických míst. Rituály, ze kterých mrazí. Tajemné obřady, kdy upadají ženy do transu. Extatické tance na hraně jiného světa. Působiví šamani. Magické médium orákulum umí věci! Obří masky velkých slavností i mystéria zapomenuté vísky. Frenetické bubny a divoké tance. Mnohé záhady hlava nebere. Trhy s fetiši plné neuvěřitelných věcí. Šokující množství zvěře živé i mrtvé na nekonečných stáncích... S brilantním vypravěčem Rudou Švaříčkem se taky vydáme po stopách starodávných království Ašantů a Dahome, obchodujících se zlatem a otroky. Svérázná kruhová obydlí animistů Somba. Hliněná království, mocní králové i nazdobené princezny…

20.30 hodin Velkokavárna GULLIVER  – budova zlínské polikliniky 

Jana a Dan Urbanovi – Velká cesta Škodou 100 do Mongolska

Urbanovi zase vyrazili na dlouhou cestu starým střepem. Škodou 100 z roku 1969. Přijďte si poslechnout jejich vyprávění o tom, jak vyrazili ze Strašína přes Pamír do Mongolska a nakonec do Prahy na Václavák. Sáhli si při tom až na dno, projeli vyprahlou stepí ve 40stupňových vedrech, topili se v bahně, zapadali sněhem a málem zmrzli, vydrápali se do víc jak 4600 metrů, jeli tam, kam si troufnou jen velká terénní auta, okradli je, pomohli jim. Několikrát byli na pokraji konce, ale nakonec vyřešili všechny problémy a podařilo se jim ve zdraví vrátit domů. Ostatně zlínskému publiku vzkazují: „Nyní už se smějeme a chceme náš příběh předat dál. Tak přijďte!“

Středa 17. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 
Cestovatelský biograf

118 dní v zajetí ledu

Režie: Pavol Barabáš, SK

Velký hřebík – tak nazývají Eskymáci Severní pól. Odjakživa k sobě jako mocný magnet přitahoval odvážné dobrodruhy. Po jeho dobytí se největší výzvou pro polárníky stal přechod z Ruska do Kanady přes Severní pól bez letecké podpory – sportovně, jen vlastními silami. Reinhold Messner ho označil za největší problém Arktidy.
Slovensko-ruská čtveřice polárníků startovala ze Severní země – z místa největších zim, hojného výskytu ledních medvědů a silného driftu. Severního pólu dosáhli po 75 dnech. Od této chvíle začali zápasit nejen s neustálým protiproudem ledových ker, ale i s množstvím otevřené vody a velkými výkyvy počasí.
Filmový příběh 118 dní v zajetí ledu vás vtáhne do neuvěřitelného příběhu, jaký může poskytnout jen dobrodružný život polárníků.


18.00 hodin Alternativa – kulturní institut  

Martin Rosulek – 8 let digitálního nomádství 

Cestuj po světě a pracuj odkudkoli. Digitální nomádství je životní styl a sen, který láká mnohé z nás. Martin Rosulek vyrazil na svoji první nomádskou cestu již v roce 2011 a rád s vámi bude sdílet, jaké výhody a nevýhody tenhle život přináší a co to doopravdy znamená žít na cestách a nosit laptop přes všechny kontinenty (kromě Antarktidy). Dozvíte se taky, jak udělat ten první krok, co vše je potřeba zařídit nebo jaké destinace jsou ty nejlepší. Kde a jak hledat práci, klienty a zakázky, které dokážou zaplatit všechny účty a ještě k tomu vám umožní pořádně se bavit! 

19.30 hodin náměstí Míru

JEDINEČNÝ FESTIVALOVÝ KONCERT  IVAN HLAS & NORBI KOVÁCS 

Tušili jste, že je Ivan Hlas vyučeným knihkupcem a velkým obdivovatelem Hanzelky a Zikmunda? Koho jiného tedy pozvat na koncert věnovaný nedávným stým narozeninám Miroslava Zikmunda! Fenomenální kytarista Norbi Kovács je např. autorem hudby k filmu U mě dobrý. Takže přijďte, bude to to opravdu dobré!
Vstup a tanec zdarma! 

20.30 hodin Kavárna Továrna – Vavrečkova 7074, 13. budova 

Ina Píšová – Transsibiřská odysea: Po stopách legionáře Jana Kouby Putování po stopách deníku, který český legionář sepsal během bojů na transsibiřské magistrále. 9288 kilometrů, tolik měří nejdelší železnice světa, transsibiřská magistrála. Na sklonku první světové války tuto legendární trať ovládli českoslovenští legionáři, kteří v Rusku bojovali za samostatné Československo a později proti bolševikům. Přesně po sto letech se po stopách jednoho z nich, desátníka 7. „Tatranského" pluku Jana Kouby, vydává jeho pravnučka Ina. Na své cestě z Moskvy do Vladivostoku má v ruce Janův deník, v němž po čtyři roky zaznamenával válečné běsy a zápas o přežití v nekonečné pustině. Janovy zápisky ukazují každodenní život československých legionářů v novém, mnohdy kritickém světle. Jsou zároveň syrovým svědectvím o postupné ztrátě víry ve smysl celé anabáze, když ještě dlouho po vyhlášení republiky zůstávali legionáři uvízlí na konci světa v cizí občanské válce. 
Jan svůj deník zakopal na zahradě a o hrůzách války s nikým nemluvil. Inina expedice do mrazivé tajgy, sibiřských vesniček i vyprahlých plání východu se tak stává nejen putováním po stopách československých legií, ale především hledáním příběhu vlastní rodiny. Její kniha byla oceněna Cenou Hanzelky a Zikmunda za nejlepší český cestopis roku! 

Čtvrtek 18. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 

Cestovatelský biograf

Vábení výšek

Režie: Pavol Barabáš

Slovenské himálajské horolezectví zaznamenalo ke konci minulého století světové výkony, ale i pády. Podívejme se na jeho vývoj v dokumentárním filmu Vábení výšek přes pohled jedné horolezecké generace, která nás provede od začátků horské služby v Tatrách přes první expedice až po odvážné myšlenky směřující na nejvyšší horu světa. Na pozadí nich stál jeden nenápadný člověk.

Úterý 23. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut Cestovatelský biograf 

Blues velkého bílého žraloka (Režie: Miroslav Náplava a Jan Kiss)

Po filmovém trháku Čelisti se strhla celosvětová protižraločí hysterie. Vlivem předsudků a strachu člověka se populace monumentálních predátorů, velkých bílých žraloků, dostala na hranici vyhubení. V Jihoafrické republice se po sérii útoků během černého prosince roku 1957 začaly pro ochranu turistů instalovat diskutabilní sítě. Tým Mika Rutzena již úspěšně testuje jejich revoluční náhradu. Otázkou ovšem zůstává, zda pro velkého bílého už není pozdě. V pověstném žraločím středisku Gansbai je jich rok od roku méně. Zůstane nám po nich jen smutné žraločí blues? Epizoda z osmidílného seriálu Srdcaři v Africe byla na Mezinárodním potápěčském festivalu PAF Tachov oceněna druhým místem v kategorii Profesionální film.

18.00 hodin Alternativa – kulturní institut  

Andre Hartman – Legendární žraločí muž ve Zlíně! Jediná beseda v ČR!

Jihoafričan Andre Hartman je první člověk na světě, který se potápěl bez jakékoli ochrany k velkým bílým žralokům. Patří mezi největší znalce těchto démonizovaných paryb, natáčel s filmovými štáby BBC či Discovery Channel. Andre (67) je typ dobrodruha, který žil celý svůj život na plný plyn. Je to živelný, intuitivní a empatický pozorovatel světa. S kamarádem objevil vrak s pokladem, sám se naučil potápět a létat, jeho domácím mazlíčkem byla kobra i zmije útočná. Andreho životní příběh by vydal na román. Ostatně filmová produkce Srdcaři.cz o něm natáčí celovečerní dokument, díky kterému se ho podařilo „vylákat“ i do Zlína. Jedinečný zážitek nejenom pro milovníky podmořského světa, adrenalinu a dobrodružství! A k tomu všemu vás čeká hudební překvapení. Hosty besedy budou skvělí potápěči a filmaři Steve Lichtag, Jan Tutoky, Richard Jaroněk a Vašek Pištora. Besedu moderuje Petr Horký.
(Jednotné vstupné 120 Kč, předprodej od 1. dubna v Městském informačním a turistickém středisku)

20.30 hodin Velkokavárna GULLIVER  – budova zlínské polikliniky 

Věra Kociánová – Litva: mystická kráska Pobaltí

Litva je země tajemných mýtů, písní a jazyka, který se prý nejvíc podobá původní praindoevropeištině. Překladatelka Věra Kociánová do Pobaltí jezdí už léta, Litvu procestovala křížem krážem autostopem, v poslední době jsou její cesty zaměřeny spíš literárně. Zveme vás společně s ní na putování nejen po stopách kultovního románu Tula, za který získala tvůrčí prémii prestižní překladatelské Ceny Obce překladatelů.

Středa 24. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 

Cestovatelský biograf 

Stín Jaguára

Režie: Pavol Barabáš

Čtyři přátelé se vydali proti proudu amazonských řek na nejistou cestu. Prošli tajemné pohoří Sierra Maigualida, kterým kromě indiánů ještě nikdo neprošel. Dostaly se tak do jejich světa. Do světa založeného na úctě k vlastnímu společenství.
Díky spiritualitě jsou indiáni kmene Hodi propojeni s okolní přírodou. Věří, že poškodit prales znamená poškodit sami sebe. Jedni z posledních přírodních indiánů na této planetě přijali odvážlivce do své osady a umožnili jim poznat a autenticky zachytit jednoduchost jejich bytí a přinést tak důležité poznání.

18.00 Alternativa – kulturní institut 

Pavel Svoboda – Napříč Jižní Amerikou

Best of ze sedmiměsíční cesty napříč Jižní Amerikou v živelném podání fotografa Pavla Svobody. Dva lidé, dva batohy, pět zemí a sedm měsíců dobrodružství. Splnění cestovatelského snu. Nejlepší fotky, videa a historky z velké cesty po Ekvádoru, Peru, Bolívii, Argentině a Chile! Jaké to je vyrazit na půlroční cestu? Jaké jsou nejlepší treky v Andách? Jak chutnají živé housenky v pralese a jak dopadl večírek na české ambasádě? Rozeklané Andy, indiánské trhy, cesta k pramenům Amazonky, Machu Picchu a divoká Patagonie. To nejlepší z Latinské Ameriky během jednoho večera.

18.00 hodin OTROKOVICE Obřadní síň Městského úřadu

Petr Horký, Miroslav Náplava – Sloni žijí (alespoň) do sta let

V únoru letošního roku oslavil Miroslav Zikmund neuvěřitelné sté narozeniny. Tahle beseda je skvělou příležitostí podělit se o vzpomínky dvou jeho spolupracovníků na dvacet let intenzivní spolupráce a přátelství. V březnu roku 2000 třeba společně vyrazili na Srí Lanku, natočili tam dokument a napsali knihu. Petr s Mirkem ale říkají, že ji dopsali až teď. V dokonalém utajení ji totiž upravili a s Nakladatelstvím Jota vydali jako překvapení přesně v den narozenin stoletého cestovatele. Co říkal na „utajený cestopis" Miroslav Zikmund? Přijďte na besedu!
A rozhodně nebudou chybět ani veselé historky, třeba o tom, proč měl Mirek Náplava několik let zákaz vstupu do kuchyně M. Zikmunda a jak Petr Horký uskutečnil největší mejdan v jeho vile Na nivách od dob disentu…

Čtvrtek 25. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 

Cestovatelský biograf

Žít pro vášeň

Režie: Pavol Barabáš

Pokud mají hory duši, pak je obrovská… Před 90 lety dokázal mladý student dosud nepředstavitelné. Wiesław Stanisławski vylezl v největších stěnách Slovenské Tater nové, náročné cesty. Jen s konopným lanem kolem pasu, ale s nesmírnou vášní a touhou. Dva přátelé se vydali po jeho stopách do tatranských stěn v zimních podmínkách. Spojují jeho cesty a hory spojují jejich myšlenky. V padajících lavinách i slunečních paprscích nacházejí Stanislawského odkaz: Pokud dělá člověk něco z hloubky svého srdce, dělá to nejlepší.

18.00 hodin Lezecká stěna Vertikon 

Martin Krejsa a Petr Piechowicz – Navždy první!

Beseda s autory unikátní publikace přinášející autorizované portréty nejvýznamnějších československých horolezců na jejich dlouhé cestě k prvním himálajským výstupům. Kniha zachycuje historii československého horolezectví v období od druhé světové války po první výpravy našich horolezců do nejvyšších hor v sedmdesátých letech minulého století prostřednictvím vyprávění legendárních českých a slovenských horolezců. 

20.30 hodin Café 21 – Baťův mrakodrap

Marie Bulínová – Za vědou do Grónska a na Špicberky

Maruška právě dokončuje magisterský obor hydrobiologie na Katedře ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Nadšeně fotografuje a natáčí s dronem, obzvláště v polárních oblastech. Přijďte si poslechnout, co všechno zažila na dvou expedicích do chladných krajů. I věda dokáže být zábavná!

Pátek 26. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 

Cestovatelský biograf

Suri

Režie: Pavol Barabáš

Dobrodružná cesta po neznámé africké řece nás zavede k unikátnímu přírodnímu kmeni Suri. Během putování jejich územím poznáváme společenství, které se rozhodlo bojovat za zachování svých tradic a původního způsobu života.
Film je vážným zamyšlením nejen nad jejich budoucím osudem a zanikáním jedinečných kultur, ale i nad potřebou různorodosti lidstva, nezbytné pro přežití naší civilizace v globalizujícím se světě.

18.00 hodin Alternativa – kulturní institut  

Richard Jaroněk – Hic Sunt Leones: Zde žijí lvi

Již staří Římané značili na mapách oblasti, které dobře neznali, neměli dobře prozkoumané či byly nebezpečné bílými místy s nápisem „Hic sunt leones“ – Zde žijí lvi. I když na africkém kontinentu takové místo v 21. století již neexistuje, přece stále zůstávají místa, která jsou málo turisticky navštěvována, kde za celé dny jízdy potkáme pouze jediné auto. Interaktivní beseda brilantního vypravěče Richarda Jaroňka bude taky o životě Sanů – křováků savan, záchraně sloního mláděte, nočním lovu osamělé lvice či tragickém pádu letadla… A to vše v kulisách jeho stejnojmenné fantastické výstavy!

20.30 hodin Velkokavárna GULLIVER  – budova zlínské polikliniky 

KONCERT Heda Pěňová 
Hudební cesta na sever a procházka pobřežím, kde se studený vítr moří mísí s hřejivým primitivním šansonem prostoupeným touhou plout ještě chvíli na těch nespoutaných vlnách s vámi. Kapela hraje ve složení: Vladimíra Dvořáková, piano, zpěv; Petr Ševčík, baskytara; Tomáš Hradil, kytara; Ester Dvořáková, saxofon.

Neděle 28. dubna

14.00 hodin hotel Tomášov,

Festivalový běh od hotelu Tomášov na Tlustou

Chcete si udělat s celou rodinou pohodové odpoledne a protáhnout se při tom? V prvním ročníku žádný velký závod, ale radost z pohybu! Pro děti ovšem medaile chybět nebudou. A třeba za námi doběhne hned po návratu z New Yorku i náruživý běžec, spisovatel Josef Formánek! Spontánní autorské čtení není vyloučeno!

Pondělí 29. dubna

16.00 hodin Alternativa – kulturní institut 

Cestovatelský biograf 

Trou de Fer – Železná díra

Režie: Pavol Barabáš

Film je autentickým svědectvím pěti kamarádů, kteří se vydali do tropického pralesa Réunion v Indickém oceánu, aby v srdci nejdivočejší přírody zdolali nejtěžší kaňon světa. Pro odborníky je Mount Everestem mezi kaňony. Do jeho útrob dokážou slanit jen ti nejlepší, avšak bez záruky návratu. Okolí kaňonu patří mezi nejdeštivější regiony světa. A právě v tom spočívá jeho vysoká obtížnost a nebezpečnost. Převislá slanění zde dosahují několika set metrů…
Jak dlouho trvá navrtání nýtu do porézního čediče? Kolik metrů lan je potřebných na sestup a jak si poradit se zátěží na laně? Dá se vůbec po monzunu projít kaňonem? Co když přijde nával vody? A co když se někdo zraní? A pokud se během filmu neustále ptáte proč, na konci budete znát odpověď …

16.00 – 17.00 hodin OTROKOVICE Městská knihovna

Káva se čtenáři – Josef Formánek, Petr Horký, Miroslav Náplava

Přijďte si dát lahodnou kávu s autory cestopisů Petrem Horkým, Miroslavem Náplavou a úspěšným spisovatelem Josefem Formánkem. V červené cestovní moka konvici ji uvaří Mirek Náplava, který s ní provandroval kus světa. Přinese k ní někdo ze čtenářů buchty? Necháme se překvapit!

18.00 hodin Alternativa – kulturní institut 

Josef Formánek – Cesty vnitřní a vnější

Na závěr festivalu skutečná lahůdka! Beseda s úspěšným spisovatelem Josefem Formánkem o jeho výpravách vnějších – po exotických místech světa – a o jeho cestách vnitřních – po vlastní duši –, když třeba uvízl v závislosti či po zkušenosti psychospirituálního zážitku, kdy se stal hluboce věřícím člověkem. Josef nám taky promítne reportáž o mentawaiských šamanech, kterou natočil na indonéském ostrově Siberut. A bude hovořit o pádu na dno i cestě z něj, o okamžiku rozhodnutí, o pokoře a laskavosti jako samurajské cestě životem. Kruh se uzavírá s poslední festivalovou besedou! 
(Jednotné vstupné 100 Kč, předprodej od 1. dubna v Městském informačním a turistickém středisku)

VÝSTAVY 

2.–30. dubna 2019 Alternativa – kulturní institut

Richard Jaroněk – Hic Sunt Leones: Zde žijí lvi

Výstava Afriky Hic sunt leones je kolekce 80 druhů zvířat, jejich příběhů, přírodních nástrah a strastí, bojů o přežití či mnohdy humorných, úsměvných a až komických situací, které život v Africe přináší. Nejde jen o ‚pouhé‘ fotografie zvířat, ale o jejich příběhy z Jihoafrické republiky, Botswany, Zimbabwe, Zambie, Mosambiku, Namibie atd. Mnohdy jde o roky pozorovaný život zvířete, jindy jen o vteřiny okamžiku přinášející originální a někdy i doposud nezaznamenaný moment. Dnešní náročný návštěvník chce více než fotku – chce příběh! Smutný a drsný, veselý či úsměvný – ale příběh! A skutečný znalec Afriky Richard Jaroněk jich do své jedinečné výstavy zařadil víc než dost! 

15. dubna – 15. května 2019 Obchodní centrum Centro Zlín, Malenovice

Pavel Březina – S vírníkem na Island

Vírníkové létání je specifické a nedá se s žádným jiným srovnat. Laicky by se dalo říct, že je to něco mezi létáním s klasickým letadlem a vrtulníkem – blíže má ale díky rotujícímu křídlu k vrtulníku. Přijďte se podívat na výstavu leteckých fotografií a především funkční vírník. Pilot Pavel Březina se s filmovým štábem Srdcaři.cz hned po této výstavě chystá na první českou vírníkovou expedici na Island, kde budou natáčet epizodu do dokumentárního seriálu Srdcaři na severu.

15.–30. dubna 2019 OTROKOVICE Městský úřad, nám. 3. května 1340

Jindřich H. Böhm – Barvy Afriky

Fotograf a technický potápěč Jindřich H. Böhm má za sebou více než 4000 ponorů. Zúčastnil se mnoha mezinárodních expedic, třeba k vraku trajektu Estonia nebo k vrakům ponorek a lodí u norského Narviku. Tentokrát svou fotografickou tvorbu představí úplně v jiné poloze. Vydal se totiž na souš, na jih Afriky!

Podrobný program a více informací najdete na www.neznamazeme.cz

Reklama
Reklama