Polovina mužů není schopná najít na snímku ženského těla vaginu, zjistila studie

Ve výzkumu, kterého se zúčastnilo 1000 mužů, jich přes 500 nebylo schopno správně označit základní části ženského reprodukčního ústrojí.
Krása ženy
Krása ženy
http://pixabay.com/

reklama

Zanedbaná sexuální výchova

Všechny tyto znalosti se učí na základní škole, nejpozději v sedmé třídě – a většina zvídavých chlapců si je stejně dohledá nejméně o rok nebo dva dříve. V dospělosti se zjevně mužská znalost ženských reprodukčních orgánů značně omezí, popsali vědci.

Nezisková organizace Eve Appeal, která se zaměřuje na pomoc ženám s rakovinou pohlavních orgánů, se rozhodla vytvořit test, jenž měl prověřit, jak dobře muži rozumí naprostým základům ženské anatomie. Výsledky byly, jak vám už napověděl nadpis, naprosto tragické.

Kde má žena vaginu?

Tisícovka průměrných mužů dostala předložený diagram ženských pohlavních orgánů, na němž měli správně popsat orgány označené písmeny. Ani ne polovina určila správně všechny. Následný dotazník pak prokázal, že pro většinu mužů jsou ženské orgány stále ještě tabu – většina mužů přiznala, že probírat se svou partnerkou její gynekologické problémy by pro ně bylo velmi nepříjemné.

Stejně tak ale asi dvacet procent z oslovených žen přiznalo, že pokud by si všimli nějakého problému s vlastními genitáliemi, stejně by zřejmě gynekology nenavštívily. Podle autorů studie to naznačuje, jak velkým tabu jsou stále ženské genitálie i v moderní společnosti. Většina mužů se stále ještě neorientuje ani v jejich vzhledu a umístění, natož ve funkci jejich konkrétních částí.

Autoři studie se tímto výzkumem snažili upozornit na to, jak stále stoupá počet gynekologických problémů a nemocí. Až příliš často jsou spojené s nedostatečnou prevencí a příliš pozdní návštěvou lékaře, pokud se už nějaké první potíže objeví.

Text: MK

reklama

reklama