Podprsenky budoucnosti: Poznají náladu, hlídají rakovinu a zabrání osahávání

Firma Microsoft pracuje na "chytré podprsence" měřící náladu.
Jako princezna Leia ze Star Wars
Jako princezna Leia ze Star Wars

reklama

Podprsenky nové generace

Výzkumníci firmy Microsoft navrhli "chytrou podprsenku", která dokáže zjistit stres své nositelky. Prototyp spodního prádla obsahuje vyjmutelné senzory, které sledují srdeční a kožní aktivitu, z nichž získávají údaje o náladě. Cílem je poskytnout nositelnou technologii, která by mohla zabránit přejídání způsobenému stresem, napsal zpravodajský server BBC News.

Údaje o náladě nositelka dostává prostřednictvím aplikace pro chytrý telefon, která ji upozorní na riziko "emočního útoku na jídlo". Podle výzkumníků je právě podprsenka pro podobné zařízení ideální, protože může snímat EKG v blízkosti srdce. Snahy vytvořit něco podobného pro muže zatím nejsou příliš úspěšné, protože snímače jsou od srdce příliš daleko.

Podprsenkou proti rakovině 

Technologie zapracovaná do kousků běžného oblečení se čím dál častěji prosazuje při monitorování celé škály zdravotních stavů. Už před několika lety byla představena podprsenka se spojením na Twitter, která odeslala zprávu při každém rozepínání, aby tak nositelce připomněla samovyšetření prsů, a jedna americká firma získala patent na nositelné zařízení analyzující teplotu prsů s cílem zjistit rakovinu.

Naopak v reakci na sérii znásilnění v Indii vyvinuli tři studenti inženýrství podprsenku se senzory a elektrickým obvodem, který se aktivuje, pokud se někdo pokusí ženu osahávat.

ČTK

Výstřih

Proč muži milují ženská prsa: nová teorie vrhá nové světlo na ňadra

reklama

reklama