Podívejte se na dokonalé fotky ze světových oceánů

Máte stejně skvělé fotky z dovolených, jako má český rodák, fotograf George Karbus.
Člověk a jeho delfíní kamarád
Člověk a jeho delfíní kamarád
© George Karbus / Nikon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Člověk a delfín

Pro karlovarského rodáka George Karbuse, o němž ve světě mnoho lidí asi netuší, že pochází z Čech, se v roce 2004 stalo novým domovem západní pobřeží Irska. V obřích vlnách Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život.

Fotograf George Karbus se zaměřil na podmořskou fotografii
Autor: © George Karbus / Nikon Fotograf George Karbus se zaměřil na podmořskou fotografii

Inspirován delfíním kamarádem se vydal i s rodinou na cesty po světových oceánech, kde se setkal tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy i obřími keporkaky jižního Pacifiku a zachytil je na fotografiích, které fascinují svět. Ať už fotografuje velryby, potápěče, surfaře, nebo příboj tříštící se o přístavní molo, jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí a hluboce se odráží v jeho snímcích.

Původ pohledu proti hladině
Autor: © George Karbus / Nikon Původ pohledu proti hladině

Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou,“ popisuje svůj vztah k fotografii George Karbus.

O kvalitě Georgovy práce vypovídá nejen velký zájem médií a fanoušků na sociálních sítích, ale také řada trofejí z nejprestižnějších fotografických soutěží světa, jakými jsou Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year nebo Red Bull Illume. 

Akční záběr na delfína. Takový má málokdo.
Autor: © George Karbus / Nikon Akční záběr na delfína. Takový má málokdo.

Bez povšimnutí jej nenechávají ani významné společnosti – fotografického umu George Karbuse pravidelně využívají značky jako Nikon, BBC, SanDisk, Red Bull nebo Suunto. 
Jeho díla byla vystavována ve světových galeriích ve Washingtonu, Hong Kongu, Londýně a Japonsku a pravidelně publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro nebo Outdoor Photography. George se také pyšní oficiálním titulem Nikon Ambassador, který získal před několika dny. 

Člověk se může kamarádit s delfínem
Autor: © George Karbus / Nikon Člověk se může kamarádit s delfínem

Text: RD

Reklama
Reklama