Pětina mladých používá mobil i při sexu. A v ještě horších situacích

Jak se zdá podle nových výzkumů, závislost na smartphonech ještě bude pořádný problém…
S mobilem v posteli
S mobilem v posteli
Thinkstock

reklama

Dvacet procent mladých lidí podle nejnovějších průzkumů používá při sexu své mobilní telefony. V drtivé většině jde o smartphony…

Výzkum technologické společnosti Jumio byl proveden na 1102 osobách. Zatímco u mladých ve věku kolem 20 let byl mobilní telefon při sexu přítomný asi ve 20 procentech případů, u lidí ve věku nad 34 let už to bylo „jen“ 10 procent.

Ještě horší je výsledek u používání mobilů při řízení. Asi 55 procent řidičů používá smartphony i za volantem. A až 12 procent dotazovaných si s mobilem hraje dokonce i ve sprše!

Jakou závislost na těchhle placatých hračkách máme, ukazuje i další číslo: Kolem třetiny dotazovaných si telefon kontroluje i v divadle nebo v kině a 19 procent dokonce sleduje mobil i pod lavicí během bohoslužby.

A jak jsou na tom rande s mobilem? Přesně 33 procent lidí ze západní Evropy si smartphone kontroluje i během schůzky. Až 72 procent našich bližních se od svého telefonu nevzdálí dál než 150 centimetrů. Je otázkou, jestli to současní mladí berou jako standard nebo jako nehezké "věnování se" někomu jinému. 

Smartphony zabíjejí vztahy

Vědci se podívali také na to, jaké negativní účinky má používání smartphonů. Aby to zjistili, studovali výzkumníci chování 2021 dobrovolníků. 12 procent z nich přiznalo, že jim mobilní telefony komplikují vztahy – jejich partnerům bylo především nepříjemné, jak neustále zjišťují, jestli nemají nové zprávy. A celá třetina už porušila soukromí svého partnera tím, že mu bez jeho vědomí mobil kontrolovala…

Focení mobilem - Obrázek 2

Fotografování mobilem: 5 tipů, jak na lepší fotky

Marc Branach, šéf výzkumníků, vysvětluje, jak si výsledky vykládá: “Lidé chápou mobilní telefon jako svou součást, respektive jako prodloužení svého já. Berou si s sebou telefony na ta nejméně obvyklá místa, kde by je nikdy dřív nenapadlo na telefon ani pomyslet…"

Text: RD

reklama

reklama