Operace Valkýra: co by se stalo, kdyby Hitler umřel za války?

Zaostřeno na války – to je blok, který vás zavede do těch nejstrašlivějších konfliktů všech dob.
Jak by vypadal Adolf Hitler třeba deset let po válce? Tedy pokud by ji přežil...
Jak by vypadal Adolf Hitler třeba deset let po válce? Tedy pokud by ji přežil...
Wikimedia Commons

reklama

Válku asi nechce nikdo zažít, ale stejně nás ty největší válečné konflikty nepřestávají fascinovat. A my vás zavedeme přímo do těch nejděsivějších.

Ať muži, nebo ženy – dnes se máte rozhodně na co těšit. Většina dokumentů je zaměřená na II. světovou válku, ale podíváme se na fenomén válek i z trochu širší perspektivy. A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na Adolfa Hitlera, tentokrát se budeme věnovat pokusům o jeho zabití. A že jich bylo! Hezký večer s premiérovými dokumenty na Prima ZOOM!

 

Chtěli zabít Hitlera (4)
Tip dramaturga: Slavný pokus o atentát z 20. července 1944 byl poslední šancí na zvrácení vývoje války. Proč plán, v němž hrál klíčovou roli hrabě Claus Schenk von Stauffenberg, selhal? Poznejte do detailu odvážnou akci, která se stala symbolem německého odporu. Pavel NěmecSeriál dokumentuje aktivity, které byly za druhé světové války namířeny proti Hitlerovi. Jen pokusů o atentát na něj proběhlo dvaačtyřicet... Německý dokumentární seriál (2004)

Bojovníci 2. světové války (Gladiators of World War II) (10/13)
Seriál detailně rozebírá elitní bojové jednotky, které se na různých stranách účastnily největšího ozbrojeného konfliktu v lidských dějinách. Dobové záběry i rozhovory s pamětníky divákům přiblíží např. německé Waffen-SS, japonské letce kamikaze, britské „pouštní krysy“, speciální jednotky SAS, australské a novozélandské sbory ANZAC bojující v Libyi…

Bitevní strategie a taktiky
(Battleplan) (10/18)
Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerillový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem – po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika.

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

reklama

reklama