OBRAZEM: Divoká Afrika mizí před očima. Lvi a žirafy už žijí vedle paneláků

Co dělají lvi, žirafy a tygři tak blízko měst:
Národní park Nairobi - Obrázek 1
Národní park Nairobi - Obrázek 1
profimedia

reklama

Divokým zvířatům se zmenšuje nejen teritorium, ale také klesá dostupnost potravy. Podívejte se na tyto snímky z národního parku Nairobi v Keni.

Národní park Nairobi náleží k nejznámějším národním parkům v Keni. Byl vyhlášen v roce 1946 a je tak zde také nejstarším národním parkem vůbec. Má suché klima a nachází se v nadmořské výšce 1 533-1 760 m n. m. a to přibližně 7 km jižně od centra Nairobi, hlavního města Keni,[4] od kterého jej odděluje pouze oplocení.Blízkost parku s civilizací dokazuje i to, že jsou odsud dobře patrné nairobské mrakodrapy.

I přes výše zmíněný fakt a relativně malou rozlohu (117,21 km²) se však na jeho území vyskytuje velké množství rozmanitých rostlinných i živočišných druhů, mezi které patří např. buvol africký, paviáni, buvolec stepní, nosorožec černý, zebra stepní, gepard, gazela Grantova, hroch obojživelný, levhart skvrnitý, lev, gazela Thomsonova, impala, žirafa, pštros dvouprstý, antilopy rodu Taurotragus nebo supi. Je znám také jako významná ornitologická oblast, vyskytuje se zde totiž až 500 ptačích druhů. (wiki)

reklama

reklama