Největší cvičení NATO od konce II. světové války. Podívejte se, jak vypadalo!

20 let jsme v NATO a svět je stále plný rizik, před nimiž nás může ochránit jen dobře vycvičená armáda. Je jiná, než armáda složená z branců.
Největší cvičení NATO: Operace Trident Juncture - Obrázek 1
Největší cvičení NATO: Operace Trident Juncture - Obrázek 1
NATO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak vypadalo pravděpodobně největší cvičení vojsk NATO v jeho dějinách. Jmenovalo se Operace Trident Juncture. Zúčastnilo se ho 36 000 vojáků, víc než 140 letadel a 60 plavidel nejrůznějších druhů z celkem 30 zemí světa.

Cvičení trvalo měsíc a skončilo 6. listopadu 2018. NATO teď vyhodnocuje jeho úspěch, ale první zprávy již hovoří o úspěchu. Cvičení probíhalo na území tří evropských států – Španělska, Portugalska a Itálie. Hlavním smyslem operace bylo prohloubit koordinaci mezi nejrůznějšími druhy vojsk různých států – přičemž se ukázalo, že tento náročný úkol NATO zvládá.

A co Češi?

Z České republiky se zúčastnilo více než 250 vojáků pozemních, vzdušných a speciálních sil a odborníci z aliančního Centra ochrany proti zbraním hromadného ničení z Vyškova. Naše armáda tam nasadila z letecké techniky 4 vrtulníky Mi-171Š a 6 letounů L-159 ALCA. Působit budou z letecké základny v Zaragoza.do 26 letadel a vrtulníků a 50 kusů pozemní techniky.

 

Podívejte se, jak cvičení vypadalo, na videu:

Cvičení Trident Juncture
Reklama
Reklama