Nejlepší filmy o přírodě míří do Prahy

Ekotopfilm se blíží! Nabízí výběr z nejlepších filmů zabývajících se problematikou životního prostředí.
ekotopfilmový kakadu
ekotopfilmový kakadu
archiv

reklama

Čeká vás 81 dokumentů z celého světa na téma životního prostředí a udržitelného rozvoje. Vidět je můžete 15.–19. října v pražském Hotelu Olšanka v rámci festivalu Ekotopfilm. Vstup je zdarma.

Diváci se můžou těšit na to nejlepší, co se za poslední rok a půl na dokumentární scéně urodilo. Snímky ukazují krásu přírody ze srdce baobabových lesů v Madagaskaru, amerických národních parků nebo pralesů v Indonésii i rakouských Alpách. Mnohé se zaměřují na ohrožené druhy zvířat, které se pyšní svou krásou a majestátností, ale hrozí jim vyhynutí.

Filmy se také zabývají tématem moderních technologií, protože i ty mohou přispět k ochraně životního prostředí, jiné upozorňují na závažné problémy lokálního i globálního rozsahu, ale najdou se mezi nimi i příběhy se šťastným koncem, kdy se díky mezilidské spolupráci nebo dobrému nápadu podařilo vyřešit ekologický problém.

Na diváky čeká celkem 81 dokumentů z 23 zemí a 6 kontinentů, z toho jich šest reprezentuje Českou republiku. Do Prahy zavítá i řada zahraničních filmařů, s kterými si návštěvníci budou moci osobně popovídat o tématech jejich filmů nebo průběhu natáčení. Těšit se můžou například na setkání s německým aktivistou Raphaelem Fellmerem, který dokázal, že je možné žít kompletně bez finančních prostředků, a který na festival přiváží film Štěstí bez peněz.

Nudit se nebudou ani mladší návštěvníci. Cílem festivalu je vzbudit zájem o témata udržitelného rozvoje u mladé generace a dopoledne budou promítané krátké zábavné filmy pro děti a mládež.

reklama

reklama