Nejhorší zoo světa: Tohle není Afrika, ale Spojené státy!

Varování: fotografie v tomto článku nejsou vhodné pro citlivé jedince...
Smutný pohled mývalí
Smutný pohled mývalí
http://pixabay.com

reklama

O zoufalém stavu zoologických zahrad v některých asijských nebo afrických zemí se píše docela často. Ale méně se dozvíte o tom, jak tragicky vypadají zoo v USA…

Za tři roky přes 100 porušení zákonů. Děsivé fotografie na první pohled zanedbávaných zvířat. Články v tisku i na internetu. Nic z toho zatím nepomohlo, aby byla konečně zavřená soukromá zoo Cricket Hollow nedaleko amerického Manchesteru (Iowa).

Zvířata zde umírají mnohem častěji, než je normální: během 10 měsíců tu pošli tři vzácní tygři – podle lékařů se jim nevěnoval veterinář nejméně po dobu šesti měsíců. Mezi roky 2006 a 2010 tu kvůli zanedbání péče pošlo pět lemurů. Před dvěma roky tady umrzla tři novorozená čuňata… Podobných průšvihů je však mnohem více…

Americké Ministerstvo zemědělství se touto zoologickou zahradou zabývalo již mnohokrát – vždy jí však obnovilo licenci. Podle kritiků jeho rozhodnutí je to zcela nepochopitelné. Ministerstvo zoologické zahradě vytýká zcela klíčové věci: například nedostatek vody a veterinární péče pro zvířata nebo zcela podprůměrné hygienické standardy a malý prostor pro zvířata.

Jenže Ministerstvo současně tvrdí, že všechny tyto nedostatky se dají napravit během jednoho víkendu. Že to majitelé zoo neudělali už šest let, zřejmě nepředstavuje problém.

Text: RD

reklama

reklama