Našel jsem v kosmu jednoznačné důkazy existence mimozemšťanů, tvrdí konspirační teoretik

UFO a konspirace k sobě patří jako pivo a pěna. Jedno bez druhého nemůže být.
"Je to UFO," mají jasné někteří
"Je to UFO," mají jasné někteří
pixabay.com

Americká sonda Osiris Rex má za úkol zkoumat temný asteroid Bennu, velmi pozoruhodný objekt z doby mládí naší sluneční soustavy. Pro vědce přináší asteroid spoustu překvapení, ale také mnoho námahy – analýza obrovského množství dat zabírá desítkám vědců tisíce hodin času s využitím té nejmodernější existující techniky.

UFO snadno a rychle

A přitom je “analýza” snímků, které sonda posílá, tak snadná, tedy alespoň podle milovníků konspiračních teorií. Těm stačí se jen na fotky letmo podívat a bez jakýchkoliv přístrojů a mnoha let špičkového vzdělání jsou schopni přispěchat z detailním rozborem, co je asteroid Bennu zač.

Zásadním místem, kde se fanoušci konspiračních teorií o mimozemšťanech shromažďují, je blog UFO Sightings Daily. Na konci března tam jistý Scott C. Waring, který se sám označuje za amatérského astronoma a profesionálního astrologa, zveřejnil “hloubkovou analýzu” snímků nafocených sondou Osiris-Rex na povrchu asteroidu Bennu.

UFO Loď
Autor: Twitter @UFO_Sightings_X UFO Loď

Objevil na nich útvary, které podle něj přesvědčivě dokazují, že jsou dílem vyspělé kosmické civilizace. A současně si je jistý, že to americká kosmická agentura věděla předem: “Taky jste přemýšleli, proč si NASA vybrala k výzkumu právě tenhle asteroid?” ptá se sugestivně. A rovnou si odpovídá: “Zvolili si ten nejbližší, který je plný mimozemských staveb, pyramid, a dokonce i opuštěných kosmických lodí.” 

Zaniklá kosmická civilizace 

Konspirační teoretik se domnívá, že tyto artefakty jsou miliony let staré a civilizace, která je vytvořila, již dávno zanikla. Zatím zveřejnil jen dva snímky, na nichž dal v profesionálním grafickém programu Malování do červených koleček místa, na nichž artefakty vidí. Údajně má dalších 11 ještě přesvědčivějších snímků, ale ty zatím nezveřejnil.

Ufologové jsou z jeho objevu nadšení, NASA se pochopitelně nevyjadřuje – analýza povrchu asteroidu v této agentuře nevypadá tak, že se někdo podívá na fotku a okamžitě z ní pozná, co to je. Normální vědecký rozbor spočívá ve spolupráci astronomů, fyziků, geologů, chemiků a expertů na mnoha další obory, kteří se každému pixelu a snímku věnují dlouhé hodiny.

Pozor na ošálený mozek

A také ví, že si musí dávat pozor na takzvanou pareidolii – tedy schopnost lidského mozku vidět v náhodných tvarech vzorce připomínající něco známého. Právě díky pareidolii máme tolik snímků kávy s tváří Ježíše nebo koček připomínajících Adolfa Hitlera. “Objev” ufologa je tedy vlastně velmi podobný situaci, jako by objevil mimozemskou civilizaci v interesantně tvarovaných oblacích...

Text: Martin Kolář

Nezapomeňte se podívat na naši Galerii UFO

reklama