NA VELETRHU E-SALON PROBĚHNE SRAZ ELEKTROMOBILŮ TESLA, POKUSÍ SE O REKORD

První ročník veletrhu e-SALON v pražských Letňanech nabídne žhavé novinky ze světa inteligentní udržitelné dopravy. Sraz na akci plánují i majitelé Tesel, pokusí se o překonání rekordu v počtu mávajících Modelů X. Rozvoj elektromobility nabírá na síle, a tak přibývá veřejných dobíjecích stanic i platforem pro domácí dobíjení.
Elektromobil Tesla
Elektromobil Tesla
archiv

Během sobotní části programu 17. 11. se na veletrhu e-SALON bude konat sraz majitelů Tesel a mimo jiné proběhne pokus o překonání rekordu v počtu synchronně mávajících Modelů X, které – pro ty, co nevědí – mají coby easter egg vestavěný mód, ve kterém hrají hlasitě hudbu, blikají do rytmu a také otevírají i zavírají dveře. Na své si přijdou také fanoušci dychtící po projížďce v Teslách a pro zpestření se připravují i závody ve slalomu a parkování na čas.

Co by však byly elektromobily bez dostatečné dobíjecí infrastruktury. V šestnácti zemích Evropské unie je v současné době již přes sedmdesát tisíc veřejných dobíječek. Na konci letošního roku bude v Evropě téměř 200 nových vysokovýkonných nabíjecích stanic a do roku 2020 se plánuje výstavba dalších 400 expresních stojanů na dálnicích a hlavních silničních tazích, vzdálených od sebe 120 kilometrů. Největší tuzemskou síť veřejného dobíjení pro elektromobily provozuje Skupina ČEZ. Čítá přes 120 stanic po celé České republice, přičemž více než polovina jich umožňuje rychlé dobití, tedy doplnění 80 % kapacity baterií vozu, zatímco si stihnete vypít kávu. A do roku 2020 plánuje počet stojanů minimálně zdvojnásobit. Vývoj časem dospěje k postupné instalaci stanic o vyšších výkonech s možností dobíjet stávající elektromobily rychleji a udržet přibližně 25minutovou dobu dobíjení i u nových elektromobilů s většími bateriemi. Souběžně v oblasti elektromobility nabízí ČEZ širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení.

Generálním partnerem veletrhu e-SALON je Skupina ČEZ, partnerem pak hlavního města Praha. Akce se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 15.–18. listopadu 2018. Určena je laické i odborné veřejnosti. 
Více na www.e-salon.cz

reklama