Mýty, záhady a krásy Japonska: to bude ZOOM pro tento týden

Prožijete rok dobrodružství, dotknete se samé hranice života, oblékneme vás do kimona a seznámíte se s oceánskými hvězdami. Pojďte se bavit!
Krása Japonek
Krása Japonek
Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Premiérové tematické bloky můžete na ZOOMU sledovat vždy v pondělí až neděli v čase 18.00–20.00 a 20.00–22.00.

A na co se můžete nejvíc těšit tento týden? Tady jsou tipy naší redakce:

 

3. 3. 19.00 – Lovci krajt (Dokonalá bouře)

Lovci hadů a dalších neposlušných plazů odvážně bránili Floridu před invazí krajt tmavých a dalších nezvaných návštěvníků. Teď se vydávají na celosvětovou misi, aby se připojili k týmům z různých koutů naší planety a pomohli s ochranou dalších plazů. Elitní jednotka expertů cestuje z Kostariky přes Peru až do Thajska a Austrálie a při tom zažívá adrenalinové dobrodružství. V sázce je hodně. Lovci hadů jsou odborníci na některá z nejobávanějších a nejnepochopenějších stvoření na naší planetě. A navíc si usmysleli setkat se tváří v tvář se všemi druhy pythonů, ať už se plazí kdekoliv.

4. 3. 18.00 – Lonely Planet: Rok dobrodružství (Nejdrsnější závod světa)

Pětidílný dokumentární seriál inspirovaný stejnojmennou knihou z populární cestovatelské řady Lonely Planet sleduje dobrodružství muže činu Bena Fogla ve Spojených státech amerických, Evropě i Austrálii. Ben je zároveň moderátorem, odborníkem a pokusným králíkem. Díky tomu s velkou vervou předvádí, jak vypadá opravdové dobrodružství. Podívejte se s ním na nejzvláštnější a nejpřekvapivější místa na naší planetě a vychutnejte si řadu fantastických zážitků.

Díky nekonečnému honu za dokonalým vzrušením se Ben dostává na nejzajímavější místa na světě. Zažívá sjezd po zubatých útesech anglického Walesu, čtyřiadvacetihodinový závod na kolech v Moabu, horolezecký výlet na vrchol ledovce na Islandu nebo jízdu buginou přes australskou poušť. Film Lonely Planet: Rok dobrodružství je plný informací, poutavé grafiky a ohromujících záběrů. Přidejte Benovo líčení zážitků z první ruky a máte před sebou úplný návod na to, jak, kdy a kde se stát nefalšovaným dobrodruhem.

5. 3. 20.00 – Hra života v Savaně (Sousedé)

Čas, místo a socializace jsou jednoznačně velice lidskými koncepty a je jedině správné pochybovat, jestli můžou být stejně důležité i v divočině. Jak například víme, jestli mají zvířata pojem o přítomnosti a budoucnosti? Na druhou stranu víme, že každý zvířecí druh, který žije na rozlehlé savaně, má představu o svém teritoriu a možnostech přesunování v krajině. V důsledku toho, že v jedné oblasti žije dohromady mnoho druhů, se mezi zvířaty vyvinul i určitý stupeň socializace.

6. 3. 19.00 – Nepříjemná tajemství v oceánech (Draze vykoupený úlovek)

Ještě před několika lety bychom takové „poruchy“ mohli označit za izolované události a mávnout nad nimi rukou. Dnes už ale o tom víme své. Začíná být čím dál jasnější, že přežití lidstva i osud celé Země záleží na správném přečtení podobných znamení. Ale opravdu spolu souvisí? A co by mohly předpovídat? Tým zodpovědný za cenami ověnčenou sérii Nepříjemná tajemství přenáší diváky do předních linií výzkumů i vzdálených koutů naší planety, kde se vědci a vyšetřovatelé snaží identifikovat skryté souvislosti mezi nejbizarnějšími vědeckými záhadami naší doby. Všechny tyto fenomény překvapivě ukazují stejným směrem: k oceánům.

6. 3. 21.00 – SAS – První z prvních (Odvahou k vítězství)

Britská SAS je po celém světě známá a obdivovaná jako jedna z nejelitnějších speciálních jednotek, o jejíchž tajných misích nebo zkušených agentech se přesto vědělo jen málo. Až dosud… Dokument SAS – První z prvních je ohromujícím, exkluzivním a akcí nabitým pohledem do zákulisí skutečného Tuctu špinavců. Představuje muže, kteří založili jednu z nejlepších a nejutajenějších zvláštních jednotek nazvanou the British Special Air Service (SAS). Skutečný příběh o jejím vzniku vypráví samotný zakladatel jednotky plukovník David Stirling a darebáci, vyvrhelové a rebelové, co se kolem něho sešli. Plukovník Stirling a jeho muži a stvořitelé SAS už jsou dnes bohužel mrtví. Ale před dvaceti lety se sešli na utajeném místě, aby před kamerou dovyprávěli své neuvěřitelné osobní příběhy. Díky těmto dříve neuveřejněným rozhovorům je odhaleno tajemství vzniku SAS.

7. 3. 20.00 – Rybí život (Pohyb; Mořské pouště)

Dokonce i oceán má své vlastní hvězdy: delfíny, žraloky, rejnoky, velryby… a pak jsou tady další, skromní a diskrétní, kteří se do záře reflektorů dostali jenom díky jednomu filmu od Disneyho. Ať už jde o klauna očkatého nebo chobotnici, perutýna či pyskouna až po samotný korál, jde o stvoření, jež jsou nezbytnými obyvateli bohatého podmořského světa. Jenže kolik toho o nich vlastně víme? Dvanáctidílný seriál Rybí život je vyprávěný zábavným stylem a nabízí vynikající záběry v plném rozlišení. Představuje úplně nový pohled do vesmíru pod hladinou moře. Odhalte tajemství jeho obyvatel a nechte se okouzlit pestrými barvami, roztodivnými tvary a nečekaným chováním, které nadchnou celou rodinu.

8. 3. 19.00 – Kimono

Kimono je splývavým, elegantním a s japonskou mytologií navždy spojeným druhem oděvu. Tento symbol starodávného Japonska přetrval 1500 let až do dnešní doby díky společenským pravidlům pevně spjatým s tradicí. Ať už ho nosili samurajští bojovníci jako uniformu, která ukazovala, kterému válečnému lordu slouží, nebo vysoce postavené kurtizány, kimono bylo vždy symbolem sjednocujícím generace a reflektujícím dějiny japonské kultury.

9. 3. 18.00 – Technické divy světa (Japonský rychlovlak)

Moderátor Richard Hammond známý z oblíbeného seriálu Top Gear vyrukoval s třetí řadou vlastní podívané o Technických divech světa. Podívejte se, jak inženýři a technici využívají dějinami osvědčené objevy a přírodou vyzkoušené nápady a přetvářejí je do nečekané podoby nejmodernějších vynálezů. Nové díly mají různorodý rozptyl od fascinujících stavitelských divů až po technologické vychytávky. Dnes vám představíme japonský rychlovlak – nejdokonalejší dopravní prostředek v osobní dopravě na světě s náhonem na všech 120 kol. Jde o nejvyspělejší rychlodráhu na světě, ve které se snoubí rychlost osobní dopravy, která dosahuje 300 km/h, s komfortem v zatáčkách a bezpečím i při zemětřesení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama