Muž, který se prořezal ze žraloka. Příběh jedné fotky

Tato fotografie je v Austrálii nesmírně populární. Není divu – vypráví totiž úžasný příběh.
Muž, co prořezal ze žraloka
Muž, co prořezal ze žraloka
Daily Mail

reklama

Oficiální příběh této fotky říká: Jednoho dne velký lidožravý žralok sežral muže. Spolkl ho celého, byl to totiž opravdu veliký žralok. Rybář měl u sebe naštěstí svůj nůž – a dokázal se ze žralokových útrob prořezat ven. Vyprávění hodné Chucka Norrise. Pravda je ale úplně jiná…

Fotografie visí ve vyhlášeném hotelu Metung. Fotka není nijak digitálně upravená – muž na ní opravdu leze ze žraločích vnitřností. Ale je naaranžovaná. Žralok pochopitelně rybáře (jehož jméno není známé) nespolkl celého – tak žraloci neloví. Ze své kořisti si nejčastěji jen utrhnou kus a pak ji nechají vykrvácet. Sice neumějí žvýkat, a tak polykají kusy v celku, ale ne tak velké. Něco podobného dokážou hadi. Žraloci, kteří by přicházeli v úvahu (připomeňme, že existují i býložravé druhy žraloků), mají pilovité zuby právě proto, aby, když se zakousnou, škubáním hlavou "odřízli" sousto. Následně si k poraněné kořisti doplavou a odtrhávají z ní další sousta.

Žádný člověk ještě nebyl takhle žralokem slupnut jako malina – a platí to i o tomto případu. Rybář žraloka chytil a zabil. A pak, pěkně v klidu, vlezl do jeho útrob, kde se nastavil pro focení. Aby byl záběr ještě dramatičtější, prostrčil ruku s nožem žralokovými žábry.

Muž z fotografie dostal v Austrálii přezdívku Shark Slayer – neboli Zabiják žraloků.

Text: RD

reklama

reklama