Muž, který se prořezal ze žraloka. Příběh jedné fotky

Tato fotografie je v Austrálii nesmírně populární. Není divu – vypráví totiž úžasný příběh.
Muž, co prořezal ze žraloka
Muž, co prořezal ze žraloka
Daily Mail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oficiální příběh této fotky říká: Jednoho dne velký lidožravý žralok sežral muže. Spolkl ho celého, byl to totiž opravdu veliký žralok. Rybář měl u sebe naštěstí svůj nůž – a dokázal se ze žralokových útrob prořezat ven. Vyprávění hodné Chucka Norrise. Pravda je ale úplně jiná…

Fotografie visí ve vyhlášeném hotelu Metung. Fotka není nijak digitálně upravená – muž na ní opravdu leze ze žraločích vnitřností. Ale je naaranžovaná. Žralok pochopitelně rybáře (jehož jméno není známé) nespolkl celého – tak žraloci neloví. Ze své kořisti si nejčastěji jen utrhnou kus a pak ji nechají vykrvácet. Sice neumějí žvýkat, a tak polykají kusy v celku, ale ne tak velké. Něco podobného dokážou hadi. Žraloci, kteří by přicházeli v úvahu (připomeňme, že existují i býložravé druhy žraloků), mají pilovité zuby právě proto, aby, když se zakousnou, škubáním hlavou "odřízli" sousto. Následně si k poraněné kořisti doplavou a odtrhávají z ní další sousta.

Žádný člověk ještě nebyl takhle žralokem slupnut jako malina – a platí to i o tomto případu. Rybář žraloka chytil a zabil. A pak, pěkně v klidu, vlezl do jeho útrob, kde se nastavil pro focení. Aby byl záběr ještě dramatičtější, prostrčil ruku s nožem žralokovými žábry.

Muž z fotografie dostal v Austrálii přezdívku Shark Slayer – neboli Zabiják žraloků.

Text: RD

Reklama
Reklama