Hrad ukázal nové snímky Miloše Zemana. Jak byl okomentován jeho zdravotní stav?

Po mnoha dnech nejistoty a dohadů týkajících se zdravotního stavu Miloše Zemana Hrad ukázal snímky prezidenta z prvního dne voleb. Na svém twitterovém účtu je zveřejnil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
Prezident České republiky Miloš Zeman odvolil v Lánech
Prezident České republiky Miloš Zeman odvolil v Lánech
Twitter Jiřího Ovčáčka

reklama

Prezident Miloš Zeman odevzdal svůj hlas ve volbách do Poslanecké sněmovny do přenosné urny na zámku v Lánech. Hlavu státu při tom jen několik minut po zahájení voleb v pátek 8. října po 14. hodině zachytil fotograf a snímky krátce poté zveřejnil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Ten po mnoha dnech mlčení a vyhýbavých odpovědí na dotazy novinářů týkající se zdravotního stavu prezidenta republiky ráno v den voleb pro Rádio Z uvedl, že „pan prezident musí nabrat sil, musíme si uvědomit, že panu prezidentovi je 77 let, to už je věk stáří, a to se prostě musí některé neduhy objevit."

Zeman v Partii nebude

„Pana prezidenta jsme viděli. Odvolil, je v pořádku. Komunikuje, působil velice dobře. Hovořil s námi jako běžný občan o běžných věcech. O jeho zdraví jsme nemluvili,“ řekl podle CNN Prima NEWS novinářům předseda volební komise v Lánech Ivan Salaš. Prezident podle něj volil v křesílku.

Spekulace o zdravotním stavu prezidenta republiky trvají už několik měsíců, v září byl Miloš Zeman několik dnů hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Hrad také zrušil plánovanou účast Miloše Zemana v Partii Terezie Tománkové na televizi Prima a CNN Prima NEWS, která se měla uskutečnit po skončení voleb v neděli 10. října.

reklama

reklama