Miliardář Elon Musk konečně naznačil, jak chce změnit svět. A bude to velké!

Tesla Motors změnila na svém oficiálním webu jedno slovo – a dopad je obrovský…
Elon Musk jako Iron Man
Elon Musk jako Iron Man

reklama

Elon Musk je génius, vizionář a miliardář. Podařilo se mu přijít už s množstvím opravdu zajímavých nápadů – a na rozdíl od jiných myslitelů je taky dokáže realizovat. Jeho společnost Tesla Motors byla první, kdo reálně rozjel byznys s elektromobily, hodně se mluví také o super-vlaku Hyperloop, který by Musk rád stavěl všude po celém světě.

Ale před týdnem oznámil Musk, že už brzy přijde s něčím dalším, a to daleko větším, než udělal doposud. Zatím mlžil a nesnažil se ani naznačovat, ale z pondělí na úterý se konečně provalilo, cože měla si na mysli. A stačila k tomu jediná věta na webu Tesly.

Doposud měla Tesla na svém webu jako své moto větu: „Tesla’s mission is to accelerate the world’s transition to sustainable transport.“ Neboli „Misí Tesly je urychlit přechod světa k udržitelné dopravě.“ Nyní je tam ale něco jiného: „Tesla’s mission is to accelerate the world’s transition to sustainable energy.“ Tedy: "Misí Tesly je urychlit přechod světa k udržitelné energii.“

Podle analytiků to není nijak překvapivé, Musk už dlouhou dobu usiluje o koupi společnosti SolarCity , což je největší americký výrobce solárních panelů na střechy. Když to spojíte s faktem, že Tesla patří mezi přední výrobce baterií, začíná to dávat smysl: konečně se někdo pořádně opře do podnikání v „sluneční ekonomice“ – a bude mít v rukou všechny karty, které ke hře potřebuje.

Tento den je možná, z hlediska budoucnosti naší planety, daleko důležitější, než si dnes připouštíme…

Vize jménem Hyperloop

Doprava budoucnosti už je tu: Elon Musk úspěšně otestoval Hyperloop!

reklama

reklama