První trailer velkého dokumentu o Michaelu Schumacherovi ukazuje jeho výjimečnost

30 let od debutu Michaela Schumachera ve formuli 1 přichází upoutávka na dokument, který shrne jeho kariéru a výjimečnost i mimo závodní okruh.
Michael Schumacher
Michael Schumacher
Getty Images

reklama

Dokumentární snímek Schumacher, pojednávající nejen o sportovní kariéře jednoho z nejznámějších závodníků v historii formule 1, měl mít premiéru již v roce 2019. Premiéry se ale po odkladech konečně dočká až 15. září 2021, tedy v podstatě 30 let od chvíle, kdy Michael Schumacher přezdívaný fanoušky „Schumi“ poprvé usedl do úzkého kokpitu a začal se prohánět po nejrychlejších závodních okruzích na planetě.

Výjimečný (nejen) za volantem

Zveřejněná ukázka podtrhuje Schumacherův výjimečný talent za volantem a především neskutečnou psychickou odolnost, která ho ostatně drží naživu i po nešťastné lyžařské nehodě, která mu v roce 2013 poškodila mozek, upoutala ho na lůžko a ve výsledku stáhla z očí veřejnosti. O to zásadnější je, že se na fanoušky velmi očekávaném snímku podílí i Schumacherova manželka Corinna, děti Gina a Mick, případně bratr Ralf. Rodina rovněž poskytla nahrávky z rodinného archivu, z něhož v traileru můžete vidět společné chvíle Schumacherových anebo část svatebního obřadu z 1. srpna 1995.

Snímek se bude snažit najít rovnováhu mezi Schumacherovým rodinným a závodním životem. Logicky tudíž nemohou chybět ani archivní záběry z tratí formule 1 či Michaelových začátků v motokárách, kdy i jako malý chlapec prokazoval zanícení a touhu vyhrávat a překonávat ostatní.

Těšit se rovněž můžeme na plejádu závodních osobností. Již v upoutávce je k vidění Sebastian Vettel, pro něhož byl Schumacher dětským hrdinou hned vedle Michaela Jordana a Michaela Jacksona. Ve dvouhodinovém filmu na ikonu motorsportu zavzpomínají i Schumiho největší soupeři Mika Häkkinen či David Coulthard a potvrzeny jsou i „velké ryby“ formule 1 jako Jean Todt, Bernie Ecclestone či Flavio Briatore. Vše tedy nasvědčuje tomu, že Schumacher dostane komplexní filmový portrét, který si jako legenda automobilového závodění a vozů formule 1 bezpochyby zaslouží.

reklama

reklama