Jak je na tom Michael Schumacher? S novými informacemi o tragické nehodě přichází očekávaný dokument

Dlouho odkládaný dokument nabídne dosud neviděné záběry závodů a výpovědi blízkých o lyžařské nehodě slavného pilota formule 1.
Michael Schumacher slaví jedno ze svých mnoha vítězství
Michael Schumacher slaví jedno ze svých mnoha vítězství
Getty Images

reklama

Už v roce 2019 měl mít premiéru bezmála dvouhodinový dokumentární film Schumacher, mapující život a sportovní kariéru jednoho z nejslavnějších jezdců formule 1. Mělo se jednat o ucelený pohled nejen na mládí a nejlepší sportovní léta německé závodnické celebrity, ale také na jeho nehodu na lyžích, při které si v roce 2013 s největší pravděpodobností poškodil mozek a od té doby vyšla na veřejnost jen hrstka oficiálních zpráv o jeho stavu.

Exkluzivní výpovědi rodiny

Součástí dokumentu mají být výpovědi Schumacherovy manželky, bratra Ralfa i obou dětí, tedy včetně Micka Schumachera, který aktuálně závodí ve formuli 1. Premiéra ale byla nakonec odložena, do příprav uvedení následně zasáhl koronavirus a až nyní se dokument konečně chystá k premiéře.

Ta proběhne online už 15. září a tvůrci by jistě rádi navázali na velký úspěch dokumentární série F1: Touha po vítězství, který je spíše znám pod původním názvem Drive to Survive. Velká očekávání jsou samozřejmě na místě, neboť fanoušci jsou dychtiví po jakýchkoliv informacích o stavu slavného závodníka.

V tuto chvíli ještě není jisté, nakolik otevřené výpovědi rodinných příslušníků a nejbližších přátel vlastně jsou, čímž ale očekávání ještě narůstá. Vedle rodiny budou o kariéře Michaela Schumachera mluvit například i jeho rivalové Mika Häkkinen, David Coulthard či Damon Hill a dojde pochopitelně i na bývalé představitele Ferrari či formule 1 Jeana Todta, Flavia Briatoreho, Bernieho Eccelstona či Lucu di Montezemola.

Pocta Schumacherovi

Michael Schumacher debutoval ve formuli 1 v roce 1991 v Grand Prix Belgie na slavném okruhu Spa-Francorchamps. Stalo se tak 25. srpna zmíněného roku, takže premiéru naplánovanou jen o necelé tři týdny později můžeme chápat jako určitou oslavu a poctu.

Ještě blíže má pak datum premiéry k oslavě prvního vítězství, které přišlo o rok později 30. srpna na stejném okruhu. Šlo o první z celkového počtu 91 prvenství, která Michael Schumacher získal, a současně i první krok k sedmi mistrovským titulům, které zažil se stájemi Benetton a Ferrari. Vedle nich závodil Schumacher také v Jordanu – ten dal šanci německému závodníkovi hned na startu jeho kariéry v F1 – a nakonec i tři sezony v Mercedesu, kde kariéru pro změnu ukončil.

reklama

reklama