Mapa koronaviru: Kolik lidí zemřelo, kolik se jich vyléčilo a kde jsou nejbližší nakažení?

Zprávy o šíření nového koronaviru často chodí v rychlém sledu, takže se vyplatí podívat se na souhrnná data. K dispozici máte hned několik online nástrojů, které vám ukážou reálný stav.
Vyberte si web, na kterém budete sledovat šíření koronaviru.
Vyberte si web, na kterém budete sledovat šíření koronaviru.
arcgis.com

reklama

Přehlednou webovou aplikaci zobrazující všechny podstatné údaje o šíření nového koronaviru SARS-CoV-2, který vyvolává onemocnění COVID-19, připravil na svých stránkách Center for Systems Science and Engineering (CSSE) při Univerzitě Johnse Hopkinse.

Najdete zde celkový počet potvrzených nakažených lidí, dále všech úmrtí i počet vyléčených případů. Při kliknutí na konkrétní zemi nebo region se zobrazí detailní údaj. Data se sbírají z několika zdrojů a aktualizují každých 15 minut. Zobrazení je přizpůsobeno jak pro pro desktopy, tak i mobilní telefony.

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #1: JOHNS HOPKINS

Data se sbírají z několika zdrojů a aktualizují každých 15 minut
Autor: arcgis.com Data se sbírají z několika zdrojů a aktualizují každých 15 minut

Univerzita Johnse Hopkinse je prestižní soukromá univerzita se sídlem v Baltimoru. Založena byla v roce 1876 a dnes působí hlavně jako výzkumná základna v celkem devíti oborech.

Map šíření koronaviru je víc

Přibližně s třemi desítkami zdrojů pracuje mapa Coronavirus.app, která přehledně zobrazuje počet nakažených, zemřelých, vyléčených i aktuálně nemocných lidí v jednotlivých zemích světa.

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #2: CORONAVIRUS.APP

Šíření nového koronaviru podle Coronavirus.app
Šíření nového koronaviru podle Coronavirus.app

Šíření koronaviru SARS-CoV-2 zachycuje i mapa HealthMap, která pomocí umělé inteligence skenuje zprávy z médií informující o výskytu koronaviru a ty pak přehledně přiřazuje k jednotlivým regionům.

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #3: HEALTHMAP

Rozšíření koronaviru podle HealthMap
Rozšíření koronaviru podle HealthMap

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #4: SROVNÁNÍ SE SARS A EBOLOU

Abyste nebyli ochuzeni o srovnání s epidemiemi minulých let, připravili pro vás odborníci z Londýnské školy hygieny a tropického lékařství (LSHTM) online mapu šíření nového koronaviru, kterou si můžete přepnout na zobrazení epidemií SARS (2003), prasečí chřipky H1N1 (2009) a eboly (2014).

COVID 2019 tracker
Autor: archiv Prima ZOOM COVID 2019 tracker

(mih)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama