Takhle vypadá luxus: Noc na soukromém ostrově na Maledivách vás vyjde na 1,73 milionu korun

Ostrovní stát Maledivy tvoří 1 200 ostrovů, z nich jen asi 200 je obydlených. Vzhledem k tomu, že Maledivy jako jedna z mála zemí zůstaly Čechům otevřené, máme pro vás ideální příležitost uchýlit se sem před pandemií COVID-19.
Pár na soukromém ostrově na Maledivách (ilustrační fotka)
Pár na soukromém ostrově na Maledivách (ilustrační fotka)
istock.com

reklama

O tom, že luxus je pojmem opravdu hodně relativním, něco vědí návštěvníci nově otevřeného soukromého resortu na jednom z ostrovů Malediv. Noc zde vyjde na 80 000 dolarů, což je v přepočtu těžko uvěřitelných 1,73 milionu korun.

Ostrov je „nově kolonizovanou“ součástí většího atolu s dalšími domy a apartmány. Ve třech budovách resortu Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi se může ubytovat maximálně 24 lidí – dost málo na to, aby se na ostrově o rozloze 32 000 metrů čtverečních vůbec potkali.

Turistický ráj, který mizí pod vodou

Maledivy jsou na turistickém ruchu závislé, a proto hned po první vlně pandemie v polovině července 2020 své hranice znovu otevřely. V roce 2019 sem přicestovalo rekordních 1,7 milionu lidí, o rok později ale jejich příliv kvůli pandemii pochopitelně ochabl.

Od 50. let minulého století hladina moře na Maledivách neustále stoupá ročně o 0,8–1,6 milimetrů. Kvůli klimatickým změnám se ale tento proces zrychluje, takže hrozí, že do 30 let nízké ostrovy zcela zmizí pod hladinou moře.

reklama

reklama