Kuvajtská akademička věří, že za homosexualitu může červ živící se semenem

Homosexualita v kuvajtském podání.
Pochod pýchy nebo boj o místo na slunci?
Pochod pýchy nebo boj o místo na slunci?
pixabay.com

reklama

Ve vysílání kuvajtské televizní stanice Scope TV se objevil rozhovor s místní akademičkou, dr. Marian Al-Sohel. Tato žena sice nezískala doktorát v oboru medicíny, ale přesto se pustila do analýzy příčin homosexuality. Tedy jevu, který zatím pořádně nechápou ani lidé, kteří se mu vědecky věnují celý život.

Červ může za homosexualitu

Podle Al-Sohel je příčinou vzniku tohoto jevu červ. Červ, který žije v mužském řitním otvoru a živí se spermatem. Právě tento tvor pak muže nutí k tomu, aby provozovali homosexualitu… A doktorka má samozřejmě recept, kterým by mohla tento problém vyřešit, navíc by prý měl pomoci i lesbičkám…

Toto sexuální nutkání vzniká, když je člověk cílem sexuálního útoku. A poté pokračuje, protože v těle zůstává anální červ živící se spermatem. A já jsem vytvořila protilátku, která potlačí tato nutkání, protože zničí červa, který se živí semenem,“ vyprávěla doktorka Al-Sohel v bizarním rozhovoru.

Asi není nutné, aby redakce vysvětlovala, jak obrovský nesmysl to celé je. Ale problém je mnohem hlubší. Video sdílel kanál Middle East Media Research Institute (MEMRI), podle něhož je lék založený na islámské prorocké medicíně. MEMRI ale už proslul nechvalně tím, že arabské texty překládá značně vágně, až chybně, Nezávislé překlady videa ukázaly, že doktorka hovoří jen o svém pohledu, nikoliv o pohledu islámu. Přesto je její vyjadřování velmi problematické. 

Je nějaká sexuální orientace nepřirozená?

Gayové jsou totiž v současné době pronásledováni více, než by se mohlo u nás ve střední Evropě zdát. Jen devět zemí světa má pravidla, která explicitně poskytují ochranu před diskriminací kvůli sexuální orientaci. Jsou to Nepál, Fidži, Jižní Afrika, Malta, Bolívie, Ekvádor, Mexiko, Švédsko a Portugalsko. Naopak homosexualita je stále trestná v 73 zemích světa. 
Například ve Spojených státech jsou v současné době lidé s transpohlavím pronásledováni více než kdykoliv v moderních dějinách této země. Tyto sexuální menšiny jsou pod útoky a výsměchem médií v celé řadě zemí světa – na to, jak málo těchto lidí je, se jejich kritice věnuje nepřiměřeně velká pozornost. 

A stále také přibývá po celém světě nejrůznějších šarlatánských praktik, které slibují, že dokážou pomocí různě bizarních terapií změnit sexuální orientaci z „deviantní“ na „přirozenou“, byť sama příroda nic takového, jako přirozená sexuální orientace nezná – homosexualita je součástí života stovek druhů zvířat.

Tyto terapie se nedají spojovat jen s islámskými zeměmi, jak by se mohlo zdát; například letos v lednu musela Izraelská lékařská asociace vyloučil lékaře provozující podobné terapie. Legálně je to však v této moderní zemi se špičkovou medicínou stále možné, pokus o zákaz v roce 2016 totiž těm progresivnějším zákonodárcům nevyšel. 

Homosexualita v USA

Velmi intenzivní jsou pokusy o vymýcení, potlačení nebo „opravení“ homosexuality také ve Spojených státech, kde jsou spojované zejména s evangelikánskými křesťany. Příběhy mužů a žen, které modlitba zbavila hříchu sodomie, jsou oblíbené v barvotiskových časopisech i televizních show – reálně ale přinášejí lidem s touto orientací jen problémy. 
Sexuální orientace je totiž podle všeho součástí genetiky nebo epigenetiky, nikoliv něco, co by se dalo potlačit vůlí, změnou stravy nebo modlitbou…

Text: Martin Kolář

reklama

reklama