První fotky: Dianu a Charlese hrají v nové sérii Koruny jiní herci. Jak budou vypadat přímo v seriálu?

Další série Koruny se zaměří na dění v britské královské rodině během 90. let. A nyní už víme, jak budou tentokrát vypadat Diana s Charles.
Pravá vs. seriálová Diana
Pravá vs. seriálová Diana
Getty Images / Netflix

reklama

Oblíbený seriál Koruna vstupuje do své poslední fáze. Ke čtyřem chváleným sériím se přidají poslední dvě, a jak už je u tohoto seriálu zvykem, fanoušky čeká zásadní obměna herců ztvárňujících příslušníky britské královské rodiny. Očekávaná 5. série by se měla objevit příští rok a provede monarchii 90. lety; závěrečná 6. série pak prozkoumá vládu Alžběty II. ve 21. století, tedy ve stále živé minulosti.

Princezna Diana a princ Charles se svými dvěma syny
Autor: Getty Images Princezna Diana a princ Charles se svými dvěma syny

Čerstvou novinkou jsou první fotky Diany a Charlese, jejichž vztah tvořil jádro celé 4. série. V ní si tyto komplexní charaktery zahráli Emma Corrin a Josh O’Connor, kteří však budou kvůli skoku v čase nahrazeni Elizabeth Debicki a Dominicem Westem. Třicetiletá Debicki, známá třeba z filmů Tenet či Vdovy, tak provede klíčovou postavu princezny Diany až k jejímu tragickému skonu. Zato jednapadesátiletý West, který má za sebou plejádu dramatických televizních rolí, se ujme Charlese v pozdějších letech jeho života. Zatímco Debicki je Dianě zjevně velmi podobná, u Charlese se objevily názory, že je obsazení Westa vůči britskému princi až příliš lichotivé...

Dominic West jako Charles v 5. sérii Koruny
Autor: Netflix Dominic West jako Charles v 5. sérii Koruny
Elizabeth Debicki jako Diana v 5. sérii Koruny
Autor: Netflix Elizabeth Debicki jako Diana v 5. sérii Koruny

Jak už jste se mohli dočíst dříve, oceňovanou Olivii Colman v hlavní královské roli vystřídá Imelda Staunton, již určitě znáte jako nenáviděnou profesorku Umbridgeovou z pátého dílu Harryho Pottera. Tobiase Menziese zase v úloze prince Philipa střídá slavný Jonathan Pryce a místo Heleny Bonham Carter jako svéhlavé princezny Margaret uvidíme Lesley Manville. Věhlas seriálu se tedy propisuje i do obsazení, v němž je kladen důraz na výběr typově co nejpřesnějších herců.

Josh O'Connor a Emma Corrin už se do rolí Charlese a Diany nevrátí
Autor: Netflix Josh O'Connor a Emma Corrin už se do rolí Charlese a Diany nevrátí

Příběhové detaily 5. série ještě známé nejsou, vzhledem ke snaze seriálu držet se skutečných událostí si však můžeme domyslet, co se asi bude dít. Po konci Margaret Thatcher v premiérském křesle v roce 1990 se Alžběta II. bude muset vyrovnat s jejími nástupci, tedy Johnem Majorem (toho si zahraje Jonny Lee Miller aka Sherlock ze seriálu Jak prosté) a později s Tonym Blairem. Politické půtky však zřejmě nebudou nic ve srovnání s rodinnými dramaty, jež královské rodině nachystá bouřlivý a ostře sledovaný vztah Charlese a Diany.

reklama

reklama