Vražda Maurizia Gucciho: Skandální msta manželky slavného módního návrháře začala jako pohádka

Případ vraždy návrháře Maurizia Gucciho je stejně výstřední jako samotná rodina Gucci.
Maurizio Gucci a Patrizia Reggiani v podání Adama Drivera a Lady Gaga
Maurizio Gucci a Patrizia Reggiani v podání Adama Drivera a Lady Gaga
Metro-Goldwyn-Mayer / Getty Images

reklama

Ridley Scott má na kontě velkou řadu trháků, které mají tematicky blízko k Prima ZOOM – režíroval filmy jako Gladiátor, Království nebeské, Černý jestřáb sestřelen nebo Marťan. Tentokrát si ve snímku Klan Gucci vybral ke zpracování události, kterými dva a půl roku žila půlka Evropy. Morbidní příběh Maurizia Gucciho a jeho mstivé exmanželky Patrizie Reggiani, které ve filmu hrají Adam Driver a Lady Gaga, je přitom o to děsivější, že vše začalo jako pohádka.

První roky vztahu Gucciho a Reggiani byly idylické

Když se Reggiani a Gucci poprvé potkali na párty v Miláně, měli za sebou teprve čerstvě dvacítku. Vnukovi slavného módního magnáta Reggiani ihned učarovala, on jí ale nikoliv. Gucci se nicméně nenechal odradit prvním neúspěchem a dobýval ji tak dlouho, dokud v roce 1972 nesouhlasila, že si ho vezme.

Mauriziův otec Rodolfo ze sňatku nebyl nadšený – měl totiž Reggiani za zlatokopku. Postupně ale o Patriziiných motivech přestal pochybovat, obzvlášť když se dočkal vnoučat. Mezi manželi to začalo skřípat až v momentě, kdy Rodolfo zemřel a svému jedinému synovi odkázal 50procentní podíl rodinné firmy.

‚Lady Gucci‘, jak se Patrizii Reggiani přezdívalo, byla zvyklá svému manželovi radit ve firemních záležitostech. Jakmile ale dostal větší podíl moci, údajně ji přestal poslouchat, vedl spory se svým strýcem Aldem a jeho dětmi a dělal jedno špatné obchodní rozhodnutí za druhým.

„Pro tebe peklo teprve přijde“

Jednoho dne se Maurizio sbalil a oznámil Patrizii, že jede na služební cestu do Francie. Místo toho si ale odjel za mladou milenkou a už se k manželce domů nikdy nevrátil. 

Patrizia zuřila. Rozvod se táhl a Maurizio svůj podíl ve firmě de facto rozprodal. Soud sice Guccimu nakonec uložil povinnost vyplácet své manželce alimenty ve výši jednoho milionu dolarů ročně, její vztek to ale nijak neusmířilo. V emotivní hlasové zprávě, kterou mu nechala, zaznělo: „Pro tebe peklo teprve přijde.“ Jen krátký čas nato, 27. března 1995, Maurizia Gucciho na schodech vedoucích do jeho kanceláře zastřelil nájemný zabiják. 

Média Reggiani přezdívala Černá vdova

Trvalo dva roky, než italští vyšetřovatelé obdrželi tip, který je nakonec dovedl nejen k tomuto nájemnému vrahovi, ale i zpět ke Gucciho exmaželce. Soud „Černé vdovy“, který s napětím sledovala celá Itálie, nakonec prohlásil Patrizii Reggiani vinnou a za objednání vraždy ji poslal na 26 let za mříže. Dostala sice možnost si trest citelně zkrátit, podmínkou ale bylo najít si práci, což rezolutně odmítla s tím, že v životě nepracovala a nehodlá s tím začínat.

Nakonec přece jen opustila věznici dřív – v roce 2014. Zaměstnání jí totiž nabídla luxusní módní firma Bozart. Tři roky své podmínky tam pak pracovala jako designová poradkyně a krom toho na ni čekalo malé jmění v podobě nastřádaných alimentů a také část dědictví.

Velký návrat Černé vdovy

Reggiani se do veřejného prostoru vrátila ve velkém stylu. Když se v roce 2017 opět stala svobodnou ženou, ihned si vyšla nakupovat na Via Monte Napoleone, známý milánský módní bulvár, ověšená diamanty a s obřím papouškem na rameni. Jen o pár týdnů později ji překvapil pár reportérů. Na jejich dotaz, proč svého exmanžela nezastřelila sama, odpověděla: „Já špatně vidím. Nechtěla jsem minout.“ Od té doby se ji její poradci snaží držet z dosahu médií.

reklama

reklama