Nová upoutávka dokumentu o Karlu Gottovi ukazuje náročný boj s rakovinou

Nový dokumentární film Karel nahlédne do soukromí Karla Gotta s nebývalou otevřeností.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Karel Gott
Getty Images

reklama

Dokumenty jsou pro redakci Prima ZOOM denním chlebem. Asi vás tedy nepřekvapí, že nás zaujala celovečerní novinka s jednoduchým názvem Karel, v níž se režisérka Olga Malířová Špátová zaměřila na životní příběh Karla Gotta. Hlavním lákadlem filmu je slib, že místo hvězdné kariéry Mistra, jeho 50 milionů prodaných nosičů hudebních alb a dvaačtyřiceti Slavíků, uvidíme pouze obyčejného člověka. Gott si přitom soukromí zejména v posledních letech dost střežil.

Nechybí boj s nemocí

Trailer, který vyšel ani ne měsíc před premiérou naplánovanou na 7. října 2021, v první řadě odhalil to, že se film nebude vyhýbat zpěvákově válce s rakovinou. Tu mu poprvé diagnostikovali v roce 2015; vrátila se mu o 4 roky později a nakonec na ni také 1. října téhož roku zemřel.

Karel Gott
Autor: Getty Images Karel Gott

Krátká ukázka z dokumentu ale začíná spíš humorně, nelichotivou poznámkou na Gottovu adresu o špatné pracovní morálce z roku 1961, po níž se Mistr chytí za hlavu.

Můžeme skutečně jen odhadovat, jak velkou roli ve snímku sehraje Gottova manželka Ivana, jeho rodina a přátelé, a jestli v něm uvidíme i nějaké unikátní historické záběry.

Autorka snímku, Olga Malířová Špátová, má už s portrétováním života legendárních hudebníků zkušenosti; věnovala se jim několik posledních let. Nejdříve jako kameramanka dokumentu Jiří Suchý – Lehce s životem se prát a pak ve snímku o Pavlu Černochovi. Ten si už, stejně jako film Karel, točila, psala i zrežírovala sama.

reklama

reklama