Manuál pro muže: Jak na ženský orgasmus z pohledu vědy

Ženský orgasmus je pro mnoho mužů obestřen tajemstvím. Jak ho dosáhnout? Co je potřeba udělat? Věda naštěstí přináší několik tipů, které se v posteli vyplatí následovat.
Co musí muž udělat pro to, aby žena dosáhla orgasmu?
Co musí muž udělat pro to, aby žena dosáhla orgasmu?
istock.com

reklama

Ačkoli to leckdo nepřizná nahlas, máloco je pro mužskou ješitnost tak zásadní jako dovedení partnerky k orgasmu. Samozřejmě, dosáhnout při sexuálním styku ejakulace chce každý muž, ovšem „vyrovnat skóre“ a odvděčit se partnerce několika slastnými momenty je pro většinu neméně důležité. Leckdy se ovšem jedná o nelehký úkol, a tak je užitečné, když věda dokáže přispěchat na pomoc s několika užitečnými fintami. Takže, pánové, jak zvýšit šance, že svůj protějšek dovedete až k onomu kýženému cíli?

Symetrií k orgasmu

Ačkoli by spousta umělců určitě nesouhlasila, symetrie je užitečná věc a v přírodě má své místo. Symetrické vyvinutí párových orgánů a končetin totiž svědčí o dobrém genofondu, totiž že se plod během vývoje ubránil všem možným škodlivým vlivům, jež by se projevily právě asymetričností. A na dobrý genetický základ ženy podvědomě velmi slyší, neboť se tak samozřejmě zvyšuje šance, že se zdraví a úspěchů dočkají i jejich děti. Logickým důsledkem tohoto procesu je pak to, že pro symetricky vypadající muže je jednodušší pomoci ženě k orgasmu.

Možná... vede cesta tudy?
Autor: istock.com Možná... vede cesta tudy?

Peníze přece jen fungují

Co však nenadělila příroda, dá se dohnat dostatečným objemem… peněženky. Zajímavá čínská studie z roku 2009 se snažila zjistit, nakolik bohatství muže souvisí s orgasmy jeho partnerky. Ve výzkumu se vědci snažili odstínit další možné faktory jako věk, zdravotní stav, míru prožívaného štěstí, délku vztahu a tak dále. Z výsledků vyšlo, že ženy bohatých partnerů prožívají orgasmus častěji a intenzivněji. Ovšem pozor, zdrojem těchto informací byly výpovědi samotných žen, takže i zde mohlo dojít k určitému zkreslení; pokud je totiž muž bohatý, jeví se rázem jako úspěšný a schopný i v dalších ohledech, žena si ho může více vážit a podobně – v důsledku tak má dojem, jakkoli třeba biologicky neopodstatněný, že orgasmy s takovým boháčem jsou prostě lepší. Ať je pravda kdekoli, tučné bankovní konto spokojenosti v posteli zjevně neškodí.

Kdo si počká…

Zásadním faktorem je zase jednou čas. A to hned na několika úrovních – jednak v biologickém věku člověka a zároveň z hlediska trvání milostných hrátek. Zatímco muži postupem času plodnost a vzrušivost ztrácejí (přestože obvykle ne nijak zásadně), ženy, a především jejich klitorisy, zrají jako víno. Velikost klitorisu totiž v průběhu života narůstá a ruku v ruce s tím jde i schopnost dosahovat orgasmů. A tak si ženy i přes možné lubrikační problémy mohou užívat až do pokročilejšího věku. A pánové si mohou v klidu počkat.

Co se týče času samotného styku, leckteré studie hovoří o deseti až dvaceti minutách, které ženy potřebují k orgasmu. To je přece jen trochu nešťastné, jelikož výdrž mužů bývá v průměru o poznání nižší a třeba jeden starší výzkum zjistil, že nejčastější délka styku je mezi třemi a sedmi minutami. A to včetně předehry. Takže, rada pro pány – ačkoli pravděpodobně vyvrcholíte dříve než vaše partnerka, nevzdávejte to a dopřejte jí trochu času navíc s postelovými radovánkami; s největší pravděpodobností se to víc než vyplatí!

reklama

reklama