GALERIE: Neuvěříte, jak krásný může být hřbitov aut

Makrofotografie je specifická fotografická disciplína. S její pomocí je možné zachytit krásu hřbitovního rozpadu a zmaru.
Kapky, do kterých se vejde auto
Kapky, do kterých se vejde auto
Alberto Ghizzi Panizza

Makrofotografie autosedaček zpustošených požárem, zbarvené poklice kol potápějící se do rašeliny a palubní desky pokryté hustým zeleným mechem. 

Nová fotografická série, kterou aktuálně zveřejnila společnost Nikon, odhaluje působivý kontrast mezi svěžími švédskými lesy a zrezivělými vozidly na „hřbitově“ automobilů „Bilkyrkogården Kyrkö Mosse“ poblíž rezidenční čtvrti Ryd ve městě Linköping ve Švédsku.

Alberto Ghizzi Panizza o svých zkušenostech říká: „V makrofotografii jde o neustálé hledání zajímavých barev a struktur, takže Bilkyrkogården Kyrkö Mosse pro mě byla říše divů. Objektivy Micro NIKKOR mi umožnily v ostrém detailu zachytit 60 let trvající boj mezi opuštěnými auty a matkou přírodou, která se snaží vydobýt si svůj les zpátky. Čtyři objektivy, které jsem při tomto focení použil, byly klíčové pro to, abych se dostal blíž k akci a odhalil „krásu rzi“ dříve nevídaným způsobem.

Oblast Kyrkö bog nachází na okresní silnici 119 směrem Hässleholm a zdejší autovrakoviště má dlouhou historii datující se od roku 1940, kdy se zde podél postranní čáry začala odstavovat auta. Mimo jiné se místo dostalo i do televizního seriálu  K-Märkt a vedou se spekulace, zdali by toto místo nemělo být zachováno jako součást švédské historie. Ochránci přírody ale poukazují na znečištění prostředí jak železem a dalšími kovy, tak zbytky ropných produktů.

Přesto se i na takovém místě dají najít díky kvalitní fotografické technice opravdu působivé záběry.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama