Tom Hanks je v prvním traileru nové postapokalyptické sci-fi znovu trosečníkem. Co tentokrát zničilo Zemi?

Tom Hanks se proslavil jako prototyp amerického muže z lidu, který se snaží konat zásadně dobro. Nejinak tomu bude v nové apokalyptické sci-fi Finch, která nám ukáže slunečními erupcemi zpustošenou Zemi.
Tom Hanks bude žít ve světě bez elektroniky
Tom Hanks bude žít ve světě bez elektroniky
Universal pictures

reklama

Pandemie koronaviru se na filmovém odvětví dramaticky podepsala. A to především v tom smyslu, že byla řada snímků odložena, aby hollywoodská studia nepřišla o finance. Případ chystaného filmu Finch s Tomem Hanksem v hlavní roli není jiný – diváci se v něm podívají na přírodními živly zdecimovanou Zemi a nebudou na něj muset jít do kina. Finch bude uveden 5. listopadu on-line a tady je první, nutno říct velmi poutavý trailer.

Finche režíruje Miguel Sapochnik, který je podepsaný pod několika epizodami Hry o trůny, a příběh nápadně připomíná jiný Hanksův film Trosečník. V roli opuštěného muže na nehostinném místě se totiž ocitá i tentokrát, ovšem namísto němého společníka Wilsona bude jeho parťákem pes Goodyear.

Jak Zemi ovlivní sluneční erupce?

Situace, ve které se oba ocitnou, předkládá možnou vizi dopadu silných slunečních erupcí, které by při určité konstelaci skutečně mohly Zemi velmi rychle zpustošit. Ačkoliv si film s touto myšlenkou pohrává značně hollywoodsky, omezení dodávky elektrického proudu, zhroucení internetové infrastruktury a nevypočitatelné bouře jsou možnými důsledky nečekané sluneční aktivity a lidstvo jim může v budoucnu skutečně čelit.

Ve filmu budou diváci sledovat hlavního hrdinu Finche, který se snaží zajistit budoucnost pro svého psa. Za tímto účelem začne stavět robota Jeffa, což podle traileru vyvolá řadu vtipných, ale nepochybně i velmi dojemných momentů. Součástí dobrodružství má být i cesta do hor, kam se Finch, Goodyear i Jeff vydají s nadějí, že se budou moci schovat před neduhy počasí a přežít do doby, než se lidstvo samo vzpamatuje. Mírně hororový nádech pak vyvolává zmínka, že se další lidé mohou schovávat ve stínech, což pro změnu slibuje scény jako z Živých mrtvých či postapokalyptického snímku Já, legenda.

reklama

reklama